23. Oct 2023 9:15

AMAkids  už aj v prievidzských škôlkach a školách

Pod názvom AMAKIDS sa ukrýva nový systém učenie, vďaka ktorému deti ľahko absorbujú nové informácie a učia sa novým odborným znalostiam a jedinečným zručnostiam, zvyšuje sa u nich rýchlosť vnímania a spracovania informácií medzi mozgovými hemisférami, deti sa začnú lepšie sústrediť, sú rýchlejšie hotové s domácimi úlohami a stúpa ich sebavedomie.

„Pre projekt sme sa rozhodli na základe stretnutie s riaditeľkou Súkromného centra poradenstva a prevencie v Zemianskych Kostoľanoch a tiež pani Novákovovou, špeciálnou pedagogičkou, ktorá pracuje v tejto poradni a je odborným garantom projektu AMAkids. popisuje rozhodnutie vedúca odboru školstva Mgr. Beata Révayová a dodáva, „ nasledoval seminár, na ktorom sa zúčastnili riaditelia MŠ a ZŠ, tiež pani učiteľky MŠ a vychovávateľky ŠKD, kde boli všetci podrobne oboznámení s metódou. Na základe pozitívnych ohlasov a záujmu MŠ a ZŠ a spolupráce s uvedenou poradňou sme sa rozhodli zaviesť túto jedinečnú metódu rozvoja intelektu detí aj u nás.“

Jedinečnú metódu, ktorú už 8 rokov využíva 18 krajín na svete, plánuje mesto realizovať zatiaľ v MŠ Ul. D. Krmana, MŠ Športová a v ZŠ s MŠ Malonecpalská a ZŠ Mariánska, pričom postupne by projekt rozšíril aj do ostatných škôl.

„Projekt AMAkids na Slovensku využívajú aj ďalšie mestá, ako napríklad Bratislava, Trenčín, Zvolen, Žilina či Beluša, takže môžeme vidieť, že skutočne prináša pozitívne výsledky a verím, že bude prospešný aj pre naše deti,“ uzavrela Révayová.

Ďalšie aktuality

Zelený projekt pre seniorov

18. Jun 2024 14:21
V rámci podujatia Naše mesto 2024 upravili pracovníci mestského úradu spoločne s…

Mesto chce opraviť odvodňovací žľab na autobusovej stanici

17. Jun 2024 13:34
Mesto prostredníctvom verejného obstarávania hľadá dodávateľa projektovej…

Hornonitrianske folklórne slávnosti

14. Jun 2024 9:33
Už zajtra, 15.06 sa môžete tešiť na hlavný program 38. ročníka Hornonitrianskych…