Námestie Slobody
23. júl 2023
Young Run

Prekonáš sa (aj) tento rok?

Presne touto vetou Vás aj tento rok pozývajú na veľkú bežeckú akciu traja mladí organizátori z Prievidze! Ešte ste o nej nepočuli? YOUNG RUN už 3. rok po sebe prichádza do Prievidze so sľubom Vám zabezpečiť nadupanú letnú akciu plnú eufórie a adrenalínu. Je len na Vás, či sa prekonáte, pretože na YOUNG RUN je víťaz každý!

Rasťo, organizátor behu YOUNG RUN opisuje túto akciu takto: „Predstavte si akciu plnú života, emócií, radostných výkrikov a víťazstiev usmiatych bežcov, ktorým dotvára zážitok a neopísateľný pocit tlieskajúce publikum v cieli… to je YOUNG RUN!“

Presne tento pocit sľubujú organizátori už 23. júla tohto roku na Námestí slobody v Prievidzi. Na výber bude hneď z niekoľkých tratí – 5 alebo 10 kilometrov, je to len na Vás! A pre tých najodvážnejších bežcov je pripravená 21 kilometrová trať až k Bojnickému zámku. Rovnako aj 700 metrov pre deti či 100 metrov pre najmenších.

Ďalší organizátor, Jakub, hovorí: „U nás platí heslo: Pre YOUNG RUN je každý víťaz. Akcia je určená naozaj pre každého, kto sa cíti YOUNG, bez ohľadu na vek alebo kondíciu. Každý dostane originálnu farebnú medailu, ktorá mu bude už navždy pripomínať jeho odhodlanie prekonať sa a skvelé pocity, ktoré na akcii zažil.“

Okrem nej však každý bežec dostane aj účastnícky balík, ktorý zahŕňa niekoľko prekvapení. Tí, ktorí sa vydajú na 21 kilometrovú trať sa môžu tešiť na prémiové brandové tričko YR©23, vyrobené špeciálne pre tento rok. K dispozícii budú aj občerstvovacie stanice po celej trati a v cieli, ktoré zabezpečia, že každý bežec bude mať dostatok sily na prekonanie seba samého.

Atmosféru podujatia dotvára aj skvelý kultúrny program, živá hudba a pre deti pripravené rôzne aktivity, do ktorých sa môžu zapojiť. A samozrejme, nebude chýbať ani ocenenie výhercov jednotlivých kategórií, ktorí budú mať možnosť vyskúšať najnovšie modely áut značiek Peugeot a Citroën na víkend s plnou nádržou alebo vyhrať najlepšie bežecké topánky či poukážky v hodnote viac ako 150€.

Všetko je pripravené tak, aby ste mohli dať do behu všetko a nič vás neobmedzovalo. Po celej trati budú stáť dobrovoľníci, ktorí vám pomôžu nájsť správnu cestu, a celé mesto Prievidza bude v úsekoch trate zabezpečené tak, aby ste sa mohli sústrediť len na svoj výkon.

Ako sa registrovať? Zodpovedá Filip, ktorý uzatvára trojicu mladých organizátorov úspešnej akcie: „Registrácia Vám zaberie málo času a bez problémov ju zvládne každý z pohodlia domova online. Choďte na www.youngrun.org/registracia a vyberte si trať, na ktorej sa chcete prekonať tento rok! Cena sa pravidelne zvyšuje, takže najlepší čas na to, aby ste si zabezpečili miesto na akcii, bol včera. Druhý najlepší je práve dnes!“

Ďalšie podujatia

FESTIVALOVÁ PRIEVIDZA - Mesto žije

Námestie slobody Prievidza
29. 6. 2024

Výstava „Slovensko v obrazoch“

Kultúrne centrum v Bojniciach
3. 6. 2024 - 5. 7. 2024

FESTIVALOVÁ PRIEVIDZA: Z rozprávky do rozprávky

Mestský park Prievidza
6. 7. 2024

Vincent musí zomrieť

Dom kultúry Prievidza
24. 6. 2024