Galéria Imricha Vysočana
14. september 2023 – 14. október 2023
VTEDY A DNES

Mesto Prievidza, Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi, K-2000 – združenie na podporu kultúry Prievidza vás pozývajú na výstavu VTEDY A DNES!

V roku svojich výročí mesto Prievidza pokračuje v odkrývaní významných stránok svojej novšej histórie. Po výstave Storočnica Ľudovíta Štrompacha predstaví ďalší výstavno-dokumentačný projekt, v ktorom pripomenie takmer 30. ročné pôsobenie prievidzského fotokrúžku pri vtedajšom Dome kultúry/ Združenom klube ROH v Prievidzi. Vďaka pravidelným stretnutiam, školeniam a výstavám sa v ňom vyprofilovalo jadro tvorivých fotografov úspešných na okresných, krajských i republikových súťažiach a prehliadkach.

Výstava od štvrtka, 14. septembra predstaví dnes už mimoriadne vzácne snímky členov tohto krúžku dokumentujúce život a dianie v meste a regióne od začiatku 60.tych až do konca 80.tych rokov. Nechýbajú v nej ani autorské kolekcie fotografií, ktoré boli v danom období svedectvom experimentálnych trendov v tejto oblasti umenia.

V zmysle koncepcie vyjadrenej v názve VTEDY A DNES obsahuje nielen archívne snímky a dokumenty, ale aj výber zo súčasnej tvorby bývalých členov tohto zoskupenia – Ľuboša Babaríka, Miroslava Daniša, Františka Horváta, Milana Grossa, Ivana Mišíka, Pavla Remiaša, Václava Schmiedhamera a Dušana Valoviča. In memoriam sú na nej zastúpení Otto Hogen a Jiří Balák.

Výstavno-dokumentačný projekt je realizovaný s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Výstava je sprístupnená verejnosti do 14. októbra 2023 v priestoroch Meštianskeho domu na Námestí slobody v Prievidzi.

Plagát podujatia
Ďalšie podujatia

Učíme sa umeniu 2024: Ako pracujú reštaurátori,…

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
27. 5. 2024

9. Hornonitriansky modelársky deň

Zimný štadión Prievidza
18. 5. 2024

Jóga smiechu ako prevencia stresu

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
3. 5. 2024

Svet mušlí a podmorských živočíchov

Galéria Regionart pri RKC v Prievidzi
3. 3. 2024 - 7. 6. 2024