Hornonitrianske múzeum Prievidza
18. máj 2024 – 30. september 2024
SVET MODELOV

Každý z nás v detstve aspoň raz videl veľký model železnice a zažil neopísateľný pocit z minisveta, ktorý si žije vlastným kúzelným životom. Dieťa, ale i mladý nadšenec zmenšenín sa naň dokáže dívať a obdivovať ho celé hodiny, v predstavách raz ako rušňovodič, šofér či ako lodivod. Staršie a skúsenejšie ročníky zas zaspomínajú, aké bolo túžiť po nedosiahnuteľných métach za ich detských čias, aby sa opäť raz na okamih sami stali deťmi.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi v spolupráci so Združením technických a športových činnosti Bojnice otvára novú výstavu s názvom Svet modelov. V priestoroch múzea na Košovskej ceste 9 v Prievidzi môžu všetci návštevníci zahliadnuť modely železničných vozidiel (mašinky i vagóniky rozdielnych veľkostí), úzko- i širokorozchodných tratí a staníc (dych berúci modul podnikovej vlečky Tatra nábytok Pravenec), ale aj rôzne miniatúry lodí (fregata, torpédoborec, remorkér i galeóna slávneho Francisa Drakea či rybársky čln), automobilov (od hviezdneho Rolls-Royce cez cisternovú hasičskú striekačku až po monster truck) a ťažkej (nielen vojenskej) techniky. Súčasťou výstavy bude interaktívne koľajisko.

Združenie technických a športových činnosti Bojnice v súčasnosti zastrešuje niekoľko modelárskych klubov (letecký, lodný, železničný, rádioamatérsky a plastikový). Krúžok vedie mladých modelárov k precíznosti a trpezlivosti.

plagát akcie
Ďalšie podujatia

Stretnutie pri prameni rieky Nitry

5. 7. 2024

Storočnica Imricha Vysočana

Meštiansky dom Prievidza
19. 6. 2024

Storočnica Imricha Vysočana

Meštiansky dom Prievidza
20. 6. 2024 - 6. 9. 2024

KONCERT FILMOVEJ HUDBY

Dom kultúry Prievidza
21. 9. 2024