Café Merlo
30. máj 2024 – 31. máj 2024
Fúzie 2024

Festival Fúzie 2024 už po štrnásty krát prináša do mesta Prievidza kvalitný umelecký a kultúrno-vzdelávací program: workshopy, celoslovenskú prehliadku big bandov, koncert vynikajúceho jazzového telesa Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band a aj prievidzskú rodáčku jazzovú speváčku Zuzanu Vlčekovú.

Hlavným organizátorom podujatia je K-2000, združenie na podporu kultúry, spoluorganizátormi sú   Základná umelecká škola Ladislava Stančeka Prievidza a Združenie rodičov pri ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.

Hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia, zároveň sa realizuje sa finančnou podporou mesta Prievidza a tradičných partnerov IZING s.r.o., CAFÉ  MERLO – VATEL, s.r.o. .

V rámci Celoslovenská prehliadky  big bandov  sa predstaví až sedem hudobných telies zo šiestich slovenských miest. Vyvrcholením štvrtkového programu bude koncert profesionálneho hosťa prehliadky Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band. Na záver piatkového programu a vlastne celého podujatia sa predstaví domáci Big Band ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi so svojou hostkou, ktorou bude jazzová speváčka Zuzana Vlčeková. 

Podujatie tradične budú sprevádzať kultúrno-vzdelávacie aktivity – workshopy, ktoré sa budú realizovať v priestoroch ZUŠ L. Stančeka.  Konkrétne vo štvrtok 30.05.2024 od  9.30 h to budú   inštrumentálne workshopy  Lektori: Martin Uherek – saxofón, Lukáš Oravec – trúbka a krídlovka, Branislav Belorid – trombón, Ľuboš Šrámek – klavír, Matúš Jakabčic – gitara, Juraj Griglák – kontrabas, basgitara a Marián Ševčík  – bicie nástroje  a od 10.30 h – vokálny workshop  Lektorka: Zuzana Vlčeková.

Výnimočný workshop sa zrealizuje nasledujúci deň v piatok 31. 05 2024 od 10.00 h a bude to  Workshop komponovania a aranžovania Lektor: Matúš Jakabčic.

Hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia, zároveň sa realizuje s finančnou podporou mesta Prievidza a tradičných partnerov IZING s.r.o., CAFÉ  MERLO – VATEL, s.r.o.. 

Prajeme podujatiu také počasie aby sa jeho koncertná časť mohla zrealizovať  na Námestí slobody na špeciálne pripravenom pódiu pri Café Merlo.  V prípade nepriaznivého počasia sa koncerty presunú do sály ZUŠ Stančeka.

Ďalšie podujatia

Stretnutie pri prameni rieky Nitry

5. 7. 2024

Storočnica Imricha Vysočana

Meštiansky dom Prievidza
19. 6. 2024

Storočnica Imricha Vysočana

Meštiansky dom Prievidza
20. 6. 2024 - 6. 9. 2024

KONCERT FILMOVEJ HUDBY

Dom kultúry Prievidza
21. 9. 2024