Námestie slobody Prievidza
19. máj 2023 od 16:00
Fúzie 2023

Fúzie – festival nielen o jazze – 19. máj 2023 Prievidza

Tím organizátorov festivalu po zistení, že podujatie pre rok 2023 nebude finančne podporené Fondom na podporu umenia, prichádza so zredukovaným dramaturgickým zámerom. Cieľom je zorganizovať celoslovenskú prehliadku amatérskych súborov Big – Bandového charakteru, hudobné workshopy zemerané na interpretáciu jazzu a koncert lektorov.  

Hlavný organizátor podujatia je  ZUŠ Ladislava  Stančeka Prievidza , spoluorganizátori sú  Združenie rodičov pri  Základnej umeleckej škole L. Stančeka v Prievidzi a KaSS Prievidza.

Podujatie sa uskutoční s výraznou podporou mesta Prievidza a organizujeme ho spolu s tradičnými partnermi / IZING s.r.o., Cafe Merlo.

„Fúzie možno pokladať za umelecky a obsahovo vydarený projekt. Sprostredkúva vynikajúce umelecké výkony, príťažlivé vzdelávacie aktivity, umelecké a personálne prepojenia – fúzie, ktoré majú potenciál stať sa inšpiráciou pre všetkých zúčastnených.“  Martin Uherek / saxofonista, publicista jazz.sk

DRAMATURGICKÝ ZÁMER

19. máj 2023 9:00 h ZUŠ Ladislava Stančeka

Workshopy  – vokálny – lektor: Lucia Bakaiová; inštrumentálne – lektori: Martin Uherek/ saxofón, Klaudius Kováč/piano, Róbert Ragan  jr./kontrabas a Marian Ševčík/bicie nástroje.

19. máj 2023  Námestie slobody – pódium pri Café Merlo 16:00 h

Celoslovenská prehliadka súborov  – Big Bandov

19. máj 2023 Námestie slobody – pódium pri Café Merlo 19:00 h

Koncert:  Martin Uherek Jazz Quartet  / hosť:  Lucia Bakaiová

Lektori a hlavní účinkujúci:

Lucia Bakaiová – pochádza z Prievidze, umelecky vyrastala vo folklórnom súbore Malý Vtáčnik, no navštevovala aj ZUŠ v Prievidzi a Bojniciach. Na Vyšší odborní škole pri Konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe študovala hudbu so zameraním na jazz, kde sa učila od skvelých aktívnych hudobníkov ako je Milan Svoboda, David Dorůžka, Tomáš Sýkora a mnohých ďalších. Spevácky ju počas štúdia viedla Hana Pecková a tiež absolvovala spevácke workshopy, napr. s Cyrille Aimée (FR) alebo J.D.Walterom (USA). Aktuálne pôsobí v rôznych hudobných projektoch prevažne v Prahe (Lucia Bakaiová Trio/Quartet, Kráľová, Blond Roasted) Ako hudobný dramaturg a manager pracuje v Národnej kultúrnej pamiatke Vyšehrad. Predstaví sa ako lektorka vokálneho workshopu a hosť kapely Martin Uherek Quartet.

Martin Uherek Quartet- saxofonista Martin Uherek roku 2008 založil toto zoskupenie so zámerom robiť hudbu so silnými koreňmi v jazzovej tradícii.  V októbri 2008 sa s kapelou Martin Uherek Quartet zúčastnil 1st Tarnow International Jazz Contest v Poľsku, kde toto zoskupenie vyhralo 2. cenu vo svojej kategórii a zároveň bol Martin ocenený aj cenou za sólistický výkon. V tom istom roku sa kvarteto stalo laureátom Slovenskej súťaže “Nové Tváre Slovenského Jazzu 2008”.  Odvtedy sa v telese na rôznych postoch vystriedalo viacero kvalitných . Kvarteto patrí k špičke slovenskej jazzovej scény.  Na festivale Fúzie 2023 sa predstaví v zložení: Martin Uherek/saxofón, Klaudius Kováč /klavír, Róbert Ragan jr./kontrabas, Marián Ševčík /bicie.

Plagát podujatia
Ďalšie podujatia

Učíme sa umeniu 2024: Ako pracujú reštaurátori,…

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
27. 5. 2024

9. Hornonitriansky modelársky deň

Zimný štadión Prievidza
18. 5. 2024

Jóga smiechu ako prevencia stresu

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
3. 5. 2024

Svet mušlí a podmorských živočíchov

Galéria Regionart pri RKC v Prievidzi
3. 3. 2024 - 7. 6. 2024