Kino Baník
23. február 2023 od 17:30
Film Kuciak: Vražda novinára - Päť rokov bez Jána a Martiny

Premietanie filmu Kuciak vražda novinára nebude v utorok 21.2., ale až vo štvrtok 23.2. o 17:30 v Kine Baník.

Pietna spomienka na Námestí slobody zostáva bez zmeny: od 10-tej sa môžete pripojiť zapálením sviečky alebo položením kvetiny na pietnom mieste a o 16:30 hod. sa môžeme symbolicky stretnúť naraz viacerí.

Nezisková organizácia Berkat vás pozýva vo štvrtok 23.2.2023 o 17:30 do Kina Baník na premietanie nového dokumentárneho filmu Kuciak: Vražda novinára. Na Námestí slobody bude celý deň možné zapáliť sviečku na pietnom mieste.

Odkaz Jána a Martiny ako aj mnohých ľudí, ktorí stáli na námestiach Za slušné Slovensko je aj odkazom proti hrubosti a násiliu. Pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej si 21.2.2023 uctíme vo viacerých mestách. Nedovoľme sklamaniu, apatii a hnevu, aby nám vzala ideály.

KUCIAK: VRAŽDA NOVINÁRA

Dánsko / Česko / USA, 2022, 102 min / Réžia: Matt Sarnecki
Dokumentárny film Kuciak: Vražda novinára podrobne skúma nielen vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ale aj dôsledky tejto dramatickej udalosti, ktorá na Slovensku vyvolala najväčšie protesty od pádu komunizmu. Dánsky koprodukčný dokument rozpletá chápadlá (nielen) slovenskej mafie z cenného zahraničného pohľadu a s potrebným odstupom. Príbeh oligarchov, skorumpovaných sudcov, ziskuchtivých podnikateľov, prehnitej polície a bezohľadných politikov pripomína zápletku sofistikovaného trileru, no ide o neprikrášlenú realitu. Jedným zo zlomových momentov filmu je ten, keď novinárka a bývalá spolupracovníčka Jána Kuciaka Pavla Holcová získa od nemenovaného zdroja tajný vyšetrovací spis k prípadu. Patria sem aj zabavené počítače a zašifrovaná komunikácia údajného objednávateľa vraždy: Mariana Kočnera. Zo zašifrovaných správ vyplynie, že krajinu ovládli skorumpovaní oligarchovia, sudcovia, policajti a mafia. Prichádza čas zúčtovania…

Trailer: www.youtube.com/watch?v=fas7MqQt2DU
VSTUPNÉ 5 € – polovica pomôže ľuďom Ukrajiny -> www.prievidzapomaha.sk

Plagát podujatia
Ďalšie podujatia

FESTIVALOVÁ PRIEVIDZA - Mesto žije

Námestie slobody Prievidza
29. 6. 2024

Výstava „Slovensko v obrazoch“

Kultúrne centrum v Bojniciach
3. 6. 2024 - 5. 7. 2024

FESTIVALOVÁ PRIEVIDZA: Z rozprávky do rozprávky

Mestský park Prievidza
6. 7. 2024

Vincent musí zomrieť

Dom kultúry Prievidza
24. 6. 2024