Mariánsky vŕšok Prievidza, Mestský park Prievidza, Námestie slobody Prievidza
15. jún 2024 – 10. august 2024
FESTIVALOVÁ PRIEVIDZA

Už viete, čo budete robiť v lete? My áno! Zvuky leta, vibrácie hudby a vôňa dobrodružstva sa chystajú ovládnuť naše mesto! Príďte zažiť nezabudnuteľné festivaly plné hudby, tanca, divadla a filmov – Festivalová Prievidza, ktorá vám dodá energiu a nezabudnuteľné spomienky na celé leto. Pridajte sa k nám a užite si zábavu! Pre návštevníkov sme pripravili deväť atraktívnych podujatí pre všetky vekové kategórie. 

Tešiť sa môžete na Paci Pac, Dúhalku, superstaristku Barboru Piešovú s kapelou, či DJ-a Milana Lieskovského. V rámci Festivalovej Prievidze vystúpia okrem iných aj Kašubovci, Vojenská hudba Ministerstva obrany SR, Honza Nedvěd a Příbuzní, Funkiez, či Juraj Bača & Party band a mnoho ďalších top interpretov. Nebude chýbať ani bohatý sprievodný program. 

Začnite leto s tancom a hudbou na podujatí Tancovačka v parku (15. jún 2024, Mestský park) detský tanečno-hudobný festival. Privítajte s nami slnečné dni so zábavou plnou tanca a hudby! Pripojte sa k nám a spoločne oslávme začiatok letnej sezóny.

Potom tempo len na malú chvíľku spomalíme a dáme si OdDychovku na námestí (22. jún 2024, Námestie slobody) festival dychových hudieb. Uvoľnite sa a nechajte sa unášať melódiami pod otvoreným nebom na Námestí slobody.

Nezabudnuteľný zážitok, aký tu ešte nebol! Pridajte sa k nám na tanečnú párty: Mesto žije: Tanečná party s top DJs (29. jún 2024, Námestie slobody). KaSS feat. Jantár Club. Spoločne sme spojili sily s obľúbeným klubom v meste, aby sme vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru a roztancovali Námestie slobody. Buďte s nami a nechajte sa uniesť rytmom!

Pre malých aj veľkých snílkov! Toto leto sme sa rozhodli premeniť Mestský park na ríšu rozprávok, kde sa postavy prebudia k životu. Pripojte sa k nám na detský divadelný festival Z rozprávky do rozprávky (06. júl 2024, Mestský park).

Zapojte sa do nezabudnuteľného filmového dobrodružstva na našom podujatí Kino pod hviezdami (13. júl 2024, Mariánsky vŕšok), kde hlavnú úlohu zohrávajú rytieri! Nechajte sa vtiahnuť do ich sveta hrdinských príbehov, a užite si filmy pod otvoreným nebom. 

Top šláger: To najlepšie zo šláger zábavy (20. júl 2024, Námestie slobody). Príďte si vypočuť to najlepšie zo sveta česko-slovenských evergreenov. Nechajte sa uniesť melódiami, ktoré oslavujú našu kultúru a spoločnú hudobnú dedinu!

S festivalom Country-folk Prievidza (27. júl 2024, Mariánsky vŕšok) prenesieme jeho návštevníkov do tradičného a prírodného prostredia s bohatstvom folkových a country melódií.

V rámci celoslovenského open-air turné k nám pricestuje toto leto svetový muzikál: Horúčka sobotňajšej noci (03. august 2024), ktorý si spoločne vychutnáme na Mariánskom vŕšku. Pripravte sa na večer plný vášne, tanca a nezabudnuteľných melódií!

Na záver leta trochu pritvrdíme. Pre divákov sme pripravili podujatie Noc plná hitov: Pop-rock fest  (10. august 2024, Mariánsky vŕšok).

Viac informácií už čoskoro.

plagát akcie

Ďalšie podujatia

Knižnica na sídliskách - Zapotôcky

Sídlisko Zapotôčky - Futbalové ihrisko - Ul. Šoltésovej
15. 7. 2024

Sivec - Kojšovská hoľa

5. 10. 2024 - 6. 10. 2024

Salatín

20. 7. 2024

Storočnica Imricha Vysočana

Meštiansky dom Prievidza
20. 6. 2024 - 6. 9. 2024