Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
13. máj 2024 od 16:00
Fantastická dvojka

Navštívi nás fantastická dvojka Natali Fox a Iveta Pernišová

Radi si prečítate fantasy literatúru? Či už ste jej fanúšikom alebo nie, dvojica autoriek Natali Fox a Iveta Pernišová, ktoré v rámci svojho turné po Slovensku zavítajú aj k nám, vám priblížia, čím je tento žáner výnimočný.

Autorky vás zavedú do tajomného sveta magických bytostí a prezradia, čo ich k tomuto druhu tvorby inšpiruje. Zaujímavosťou je, že obe sú z nášho blízkeho okolia. Natali Fox, autorka série Katja pochádza zo Žabokriek nad Nitrou a Iveta Pernišová, ktorá má na spisovateľskom konte SCI-FI romány Anarchorance a Riján, býva v Poluvsí. Obe si však získali srdcia čitateľov fantazijných románov po celom Slovensku.

Autorky prídu do Hornonitrianskej knižnice priblížiť nielen život spisovateliek a ich tvorbu, ale možno prezradia aj čo – to zo zákulisia literárnych hrdinov, či naznačia ďalšie pokračovanie ich príbehov.

Ak sa chcete s oboma autorkami stretnúť osobne, nenechajte si ujsť túto príležitosť, v pondelok 13. mája 2024 o 16.00 hodine v Hornonitrianskej knižnici na Záhradníckej 21.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Plagát podujatia
Ďalšie podujatia

FESTIVALOVÁ PRIEVIDZA - Mesto žije

Námestie slobody Prievidza
29. 6. 2024

Výstava „Slovensko v obrazoch“

Kultúrne centrum v Bojniciach
3. 6. 2024 - 5. 7. 2024

FESTIVALOVÁ PRIEVIDZA: Z rozprávky do rozprávky

Mestský park Prievidza
6. 7. 2024

Vincent musí zomrieť

Dom kultúry Prievidza
24. 6. 2024