6. Nov 2024 13:13

Zveľadený priestor v Kultúrnom dome Malá Lehôtka

Počas jesene sa realizovala oprava nebytových priestorov v suteréne Kultúrneho domu v Malej Lehôtke, čím sa vytvorila ďalšia možnosť pre stretávanie sa obyvateľov či iný spôsob ich využitia.

Priestory, ktoré v minulosti slúžili ako posilňovňa pre mladých ľudí, boli v posledných rokoch využívané ako sklad nepotrebného materiálu. Z dôvodu, že neplnili účel kultúrneho stánku, pristúpilo mesto Prievidza k ich oprave.

Práce spočívali vo výmene podlahy, zárubne a dverí, penetrácii a maľovaní stien. Opravená bola aj elektroinštalácia, pričom došlo i k výmene svietidiel. Súčasťou prác bola montáž kuchynského dresu vrátane umývadla a batérie a montáž toalety wc kombi.

„Aj takéto „malé“ investície dokážu prispieť k skvalitneniu verejného života. Po zveľadení vznikol vkusný bezbariérový kultúrny priestor na stretávanie sa komunity, združení, klubov, hlavne z Malej Lehôtky,“ ocenila primátorka mesta Katarína Macháčková.

Celková suma za práce predstavovala 8 115 eur bez DPH.

Ďalšie aktuality

Prečo sa v Prievidzi diskutuje o volebných obvodoch?

23. Jun 2026 13:40
V posledných týždňoch sa objavilo viacero názorov na možné nastavenie volebných…

Obmedzenie užívania pitnej vody na iné účely - Veľká…

23. Jun 2026 13:12
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť upozorňuje obyvateľov mestských…

Letné kino v Lesoparku

23. Jun 2026 8:30
Lesopark na Severe v Prievidzi sa toto leto stane miestom večerných filmových…