27. Apr 2023 10:15

Nové bezbarierové riešenie v športovej hale umožní vstup hendikepovaným do prízemia aj na palubovku

Priestory prievidzskej športovej haly sú po novom prístupné už aj telesne postihnutým. Bezbariérový prístup k palubovke je zabezpečený vďaka sedačkovému výťahu na schodisku pri zadnom vstupe do objektu. Na prízemí športovej haly Technické služby mesta Prievidza vytvorili aj toaletu, ktorej súčasťou je špeciálna sanita a madlá pre ľudí s telesným postihnutím.

„Dosiaľ sme mali športovú halu prístupnú pre divákov s telesným hendikepom len v hornej časti hľadiska, pričom špeciálne upravenú toaletu mohli využívať vo vstupnom vestibule. Po novom sa dostanú ľudia s telesným postihnutím už aj do prízemia športovej haly, kde sú bezbariérové šatne so sprchami, nová toaleta či bezbariérový prístup na palubovku,“ uviedol vedúci športovej haly  Branislav Bucák.

Tieto úpravy sú snahou mesta a Technických služieb mesta Prievidza zvýšiť komfort ľuďom s telesným postihnutím v objekte prievidzskej športovej haly. Nadväzujú na vytvorenie parkovania pre Zdravotne postihnutých na priľahlom parkovisku a pokračovať budú novými miestami pre zdravotne ťažko postihnutých v hľadisku.

„Odstránením sedačiek v prvom rade hľadiska pripravujeme aj desať miest pre imobilných divákov športových či kultúrnych podujatí. Tieto miesta budú označené na podlahe aj príslušným polepom, avšak až po výmene palubovky. Tá sa bude v športovej hale meniť od júna do konca augusta a súčasťou projektu  je aj výmena linolea v prvom rade hľadiska.  Akonáhle bude vymenené, dokončíme vytvorenie daných miesta pre ľudí s telesným hendikepom príslušným značením na podlahe,“ dodal Bucák.

Technické služby mesta Prievidza investovali do týchto zmien viac ako desaťtisíc eur. Sedačkový výťah s montážou stál 9 666 eur. Práce na vybudovaní toalete a v hľadisku vykonali pracovníci Technických služieb mesta Prievidza. Nákup materiálu na vytvorenie WC pre zdravotne ťažko postihnutých vyšiel približne na tisíc eur.

Ďalšie aktuality

Odstávka vody

6. Jun 2023 8:47
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. upozorňuje obyvateľov, že z…

Mesto mení spoločnosť na zber šatstva

5. Jun 2023 8:54
Mesto koncom mája uzatvorilo novú zmluvu na vývoz šatstva so spoločnosťou Humana…

Začína rekonštrukcia palubovky v športovej hale

5. Jun 2023 8:49
Mesto Prievidza začne v 23. kalendárnom týždni s rekonštrukciu palubovky v športovej…