19. Sep 2024 11:43

Kiss and Ride na Ceste Vl. Clementisa

Technické služby mesta Prievidza vyznačili v týchto dňoch na základe vypracovanej dokumentácie úsek s označením „Kiss and Ride“ na Ceste Vl. Clementisa. Vyznačený priestor by mal zabezpečiť lepšiu obslužnosť pre ZŠ na Ul. energetikov.

„Vďaka tomuto značeniu budú môcť rodičia, ktorí dovážajú deti do ZŠ na Ul. energetikov zastaviť priamo na Ceste Vl. Clementisa a nechať bezpečne vystúpiť prípadne nastúpiť svoje deti, čím sa zníži intenzita premávky priamo pri škole,“ vysvetľuje hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

Skratka K+R pochádza z anglického “Kiss and Ride”, teda pobozkaj a choď. Ako názov napovedá, značka je osadená na mieste, ktoré je určené pre krátke zastavenie prípadne vyčkávanie osobných vozidiel. Na takomto mieste sa teda nesmie parkovať dlhodobo, inak vodičom hrozia pokuty.

Ďalšie aktuality

Mesto Prievidza predstavilo svoju prvú nulovú eurovku

26. Jun 2026 12:21
Prievidza má svoju vôbec prvú nulovú eurovku. V priestoroch Galérie Imricha Vysočana…

Obmedzenie užívania pitnej vody na iné účely

26. Jun 2026 11:54
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť upozorňuje obyvateľov mesta…

Mestskí policajti z Prievidze ovládli streleckú súťaž v…

26. Jun 2026 10:38
Príslušníci Mestskej polície Prievidza (MsP) dosiahli výborné výsledky na…