26. Sep 2011 11:03

DNI DUŠEVNÉHO ZDRAVIA – DNI NEZÁBUDIEK 2011

Liga za duševné zdravie SR organizuje 8.ročník informačnej kampane Dni duševného zdravia na podporu pravdivých informácií o duševných poruchách a ich liečbe. Duševnú poruchu môže zažiť ktokoľvek. Najvážnejší problém ľudí s duševnou poruchou je sociálne vylúčenie: zažívajú na vlastnej koži nepochopenie a diskrimináciu, strácajú zamestnanie a ostávajú osamotení a v chudobe.

Každoročne stúpa počet ľudí navštevujúcich psychiatrické ambulancie. V roku 2009 ich bolo 1 722 200, teda opäť približne o sedemdesiat tisíc viac ako predtým. Žiaľ každoročne stúpa aj počet samovrážd v dôsledku duševnej poruchy. Nezábudku si Liga zvolila za symbol duševného zdravia. Celoslovenskú informačnú kampaň Dni duševného zdravia a zbierku Dni nezábudiek organizujeme na území celého Slovenska už po ôsmykrát pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia, ktorý je 10.októbra.

Počas kampane rozošleme do čakární všeobecných lekárov informačné materiály o duševnom zdraví, a prostredníctvom dobrovoľníkov v uliciach počas Zbierky aj širokej verejnosti. Chceme tak prispieť k zlepšeniu informovanosti verejnosti o problematike duševného zdravia a o dobrých možnostiach liečby duševných porúch u nás.

V dňoch 8. – 12. októbra sa uskutoční celonárodná Zbierka, počas ktorej dobrovoľníci po celom Slovensku ponúkajú nezábudky za symbolickú cenu a rozdávajú informačné materiály verejnosti v uliciach miest Slovenska. Do zbierky sa zapojili členské združenia LDZ SR, členské združenia ODOS, materské centrá, stredné školy a rôzne iné občianske združenia.

Zbierka sa každoročne koná tromi formami: kúpou nezábudky, zaslaním prázdnej SMS na číslo 833 u všetkých operátorov v cene 1,- Euro a priamym poukázaním finančného príspevku na čísla účtov Ligy zverejnených aj na webovej stránke.Cieľmi každoročnej kampane a zbierky je podpora sociálnej integrácie destigmatizácie ľudí s duševnými ochoreniami, najmä podpora chránených dielní, chránenej práce a chráneného bývania. Podpora vzdelávania ľudí s duševnou poruchou a zmysluplného a tvorivého trávenia voľného času ľudí s duševnými poruchami a ich príbuzných v členských združeniach LDZ SR.

Plagát kpripravovanej akcii : ico_pdf_46

Ďalšie aktuality

Korčuľovanie pre verejnosť i mestská plaváreň za symbolické…

30. Nov 2023 14:05
K zimným mesiacom patria aj zimné radovánky v podobe stavania snehuliakov…

Aktivity November

29. Nov 2023 13:21
Tréning pamäte Dňa 16.  Novembra 2023 sa v DC Bôbar Prievidza…

Zber biologicky rozložiteľného odpadu potrvá do 1.12.2023

29. Nov 2023 9:14
Vývoz nádob na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad rodinných domov bude vzhľadom…