Mestský park
17. jún 2023
Cesta rozprávkovým lesom 2023

Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi vás pozývajú na ďalší ročník obľúbeného podujatia, ktoré je určené pre deti a rodiny pod názvom Cesta rozprávkovým lesom.

V priebehu soboty 17. júna 2023 sa Mestský park pri rieke Nitra v Prievidzi zmení na nepoznanie. Pripravený je pestrý program pre deti v novom čase od 10:00 do 14:00 h. Nebudú chýbať rozprávkové a súťažné stanovištia, na ktorých budú deti odmenené pečiatkou do Rozprávkového cestovného pasu a za plný počet si môžu vybrať sladkú odmenu alebo hračku v Maškrtnom dome. Maškrtný dom ich je plný! Každý rozprávkový pas je zlosovateľný v tombole plnej atraktívnych cien!

Na pódiu vás bude zabávať Divadlo pod balkónom s rozprávkou Soľ nad zlato, tanečný klub Fantastic-Elko Prievidza, hip-hopová akadémia Studio Roots a malinyJAM so svojimi pesničkami. A aby toho nebolo málo, tešiť sa môžete na nafukovacie atrakcie, košíkový kolotoč, penovú párty, maľovanie na tvár, jazdu na koňoch, ukážku práce záchranných a hasičských zložiek, psovodov z Mestskej polície v Prievidzi, rozprávkových maskotov.

Rok 2023 je rokom výročí mesta Prievidza – pripomíname si 910. výročie prvej písomnej zmienky a 640 rokov od získania privilégií slobodného kráľovského mesta. Pri tejto príležitosti nebude chýbať kráľovské otvorenie Cesty rozprávkovým lesom a sokoliarske vystúpenie sokoliarov Aquila Bojnice. Deti sa môžu odfotiť s kráľovnou a kráľom. Čaká nás aj vyhodnotenie výtvarnej súťaže Prievidza očami detí. Všetky výtvarné práce, ktoré sa zapojili, budú vystavené v areáli mestského parku a vy rozhodnete.

Vstupné: Deti a dospelí 1,00 € sa bude vyberať pri odpočívadle cyklotrasy. Pripravené budú aj stánky s občerstvením.

Zmena programu VYHRADENÁ! V prípade dažďa sa podujatie presúva na 24. 06. 2023.

plagát akcie
Ďalšie podujatia

Učíme sa umeniu 2024: Ako pracujú reštaurátori,…

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
27. 5. 2024

9. Hornonitriansky modelársky deň

Zimný štadión Prievidza
18. 5. 2024

Jóga smiechu ako prevencia stresu

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi
3. 5. 2024

Svet mušlí a podmorských živočíchov

Galéria Regionart pri RKC v Prievidzi
3. 3. 2024 - 7. 6. 2024