27. Apr 2021 8:51

Zahlasujte za obnovu vyhliadky na Mariánskom vŕšku

V rámci akcie Ahoj, krásne Slovensko mesto Prievidza súťaží s projektom obnovy vyhliadky na Mariánskom vŕšku. Chceme, aby bolo toto miesto naozaj dôstojným pamätníkom časov minulých a príjemným priestorom na stretnutia, relax súčasníkov. Výsledkom bude miesto blízko centra ponúkajúce nenáročnú prechádzku, príjemné stretnutia, poznanie histórie aj krásny výhľad na okolité obce pod pohorím Vtáčnik i samotné pohorie.

HLASUJTE TU: https://www.ahojkrasneslovensko.sk/projekty/prievidza/

Mariánsky vŕšok si pamätá najstaršiu históriu nášho mesta. Lokalizácia Prievidzského hradu, ktorý je písomne doložený od roku 1276 sa predpokladá práve na tomto mieste. Terajší Kostol Nanebovzatia Panny Márie bol kedysi hradnou súčasťou.

V areáli hradného vrchu sa na jeho úpätí nachádza skalný útes, na jeho vrchole je vyhliadka – objekt záujmu nášho projektu.

Vyhliadka nám nedá zabudnúť na minulé a zároveň nás nabáda uvažovať o tom, čo príde. Chceme, aby bolo toto miesto naozaj dôstojným pamätníkom časov minulých a príjemným priestorom na stretnutia, relax súčasníkov. Chceme miesto skrášliť, zveľadiť, dosiahnuť, aby jeho zanedbaný stav nedával priestor k jeho devastácii, aby sa nespoločenské správanie tam, stalo neprijateľným. Výsledkom bude miesto blízko centra ponúkajúce nenáročnú prechádzku, príjemné stretnutia, poznanie histórie aj krásny výhľad na okolité obce pod pohorím Vtáčnik i samotné pohorie.

Vyrovnáme dlažbu vyhliadky, osadíme peknú kruhovú lavičku okolo kríža, skrášlime informačné tabule, vymeníme odpadkový kôš. A aby efekt našej snahy stál za to, očistíme, natrieme zábradlie okolo vyhliadky a vyzbierame konáre v okolí.

Ďalšie aktuality

Zasadnutie VVO II

30. máj 2023 8:16
Z poverenia predsedu VVO 2 Ing. Ľuboša Jelačiča  Vám oznamujeme, že zasadnutie…

Porucha na verejnom vodovode - Veľká Lehôtka

30. máj 2023 7:41
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s upozorňuje obyvateľov, že z…

Mesto Prievidza prideľovalo dotácie na mládežnícky šport

29. máj 2023 10:14
Mesto Prievidza podporuje športovú činnosť klubov aj v tomto roku viacerými spôsobmi…