Veľkonočné trhy v Prievidzi
Akcia je tradičným jarným podujatím. Bahniatka, žlté narcisy, kraslice i veľkonočné korbáče, vyšívané obrusy, paličkované dečky, medovníčkové vajíčka, šunka, budú tradične dotvárať  nezameniteľnú atmosféru Námestia slobody v Prievidzi.
K najžiadanejším a najvyhľadávanejším v rámci trhov patria veľkonočné kraslice zdobené rôznymi technikami, ozdoby a dekorácie z prútia, šúpolia, korbáče, rapkáče a píšťalky. 
Tohtoročné Veľkonočné trhy prinášajú viacero inovácií. Žiaci prievidzských materských a základných škôl ako aj žiaci ZUŠ a CVČ pripravili počas Veľkonočných trhov pestrý kultúrny program. K predajným stánkom, ktoré budú rozmiestnené na hlavnej ploche Námestia slobody, bude návštevníkov  už po druhý raz vítať vstupná jarná brána, opäť tu bude hospodársky dvor s výstavou drobných hospodárskych zvierat. Pre deti bude pripravený drevený kolotoč a ďalšie drobné atrakcie. 
Predajná doba stánkov je stanovená denne od 08.00 h do 18.00 h.
Organizátori radi privítajú rovnako Prievidžanov ako aj ostatných návštevníkov.,
Veľkonočné trhy – prezentácia škôl
| Dátum | Škola | Čas prezentácie | 
| 16.04.2019 | ZŠ, Ulica P.J. Šafárika | 10:30 h | 
| ZŠ, Ulica S. Chalupku | 10:45 h | |
| ZŠ s MŠ Malonecpalská ulica | 11:00 h | |
| 17.04. 2019 | MŠ, Ulica, M. Mišíka | 10:00 h – 10:15 h | 
| MŠ, Ulica P. Benického | 10:15 h – 11:00 h | |
| ZŠ Mariánska ulica | 14:00 h – 14:15 h | |
| ZUŠ L. Stančeka, Rastislavova ulica | 15:00 h | |
| CVČ, Ulica K. Novackého – Malý Vtáčnik s muzikou | 16.30 h |