11. máj 2018 21:40

V Prievidzi sa aj tento rok stretávajú modelári

Zimný štadión v Prievidzi počas tohto víkendu hostí modelárov z domova i zahraničia. Verejnosť sa môže prísť pozrieť na veľkú výstavu železničných modelov. Koná sa 5. Hornonitriansky modelársky deň aj 14. stretnutie prevádzkovateľov modulových koľajísk.

Návštevníci sa môžu tešiť na modulové koľajisko v mierke HO zostavené z modulov domácich i zahraničných klubov, simuláciu reálnej prevádzky na železnici v rôznych obdobiach od pary až po súčasnosť.

Podujatie môžete navštíviť v sobotu 12. mája 2018 od 9:00 do 18:00 a v nedeľu 13. mája 2018 od 9:00 do 12:00.

Mesto Prievidza podporilo podujatie dotáciou z rozpočtu mesta Prievidza vo výške 600 eur na účel úhrady nájomného za prenájom zimného štadióna, materiálové vybavenie a zakúpenie cien, ktorú poskytlo Združeniu technických a športových činností.

Ďalšie aktuality

Otváracie hodiny na mestskom cintoríne počas Vianoc

22. Dec 2025 9:54
Mesto Prievidza informuje verejnosť o režime sprístupnenia mestského cintorína počas…

Zber komunálneho odpadu počas vianočných sviatkov

22. Dec 2025 8:00
Počas vianočných a novoročných sviatkov dôjde k zmene vývozných dní komunálneho…

Športoviská a stredisko pietnych služieb s upraveným…

21. Dec 2025 8:30
Vianočné sviatky a koniec kalendárneho roka prinášajú v Prievidzi tradičné úpravy…