24. máj 2021 9:23

V parku Skotňa pribudnú fitness stroje

Mesto Prievidza v najbližšej dobe doplní nové prvky workoutového ihriska na Dlhej ulici. Po náročnom období, ktoré máme za sebou, je to jedna z bezpečných možností, ako tráviť svoj voľný čas plnohodnotne.

Predmetom riešenia je doplnenie 5 vonkajších fitness strojov: eliptický trenažér, veslovací trenažér, trenažér chôdze, rebrina a posilňovací stroj na hrudník. Tieto zaradenia budú slúžiť na efektívne precvičenie celého tela, pretože pri cvičení pracujú všetky Vaše hlavné svalové skupiny. Jednoduchá povaha týchto strojov je ideálna pre všetkých obyvateľov, či už nováčikov alebo pokročilých športových nadšencov.

„Aj touto cestou zvýšiť záujem obyvateľov o aktívnejší život a sprístupniť ho ľuďom, ktorí nemajú dostatočné finančné možnosti na iné formy športu . Mladí ľudia, ktorí aktívne športujú, majú viac energie, vyššie sebavedomie a lepšie znášajú stres. Veľmi sa však teším, že vonkajšie fitness stroje využívajú s obľubou aj staršie ročníky a seniori,“ vysvetlila primátorka Prievidze Katarína Macháčková.

Doplnením týchto strojov chce mesto Prievidza docieliť širšie využitie parku Skotňa verejnosťou a hlavne obyvateľmi mestskej časti Staré mesto. Realizácia rozšírenia tohto ihriska sa začne v najbližšom období prostredníctvom mestskej spoločnosti Správa majetku mesta.

Ďalšie aktuality

Deň učiteľov v znamení úcty a ocenenia práce pedagógov

27. Mar 2026 13:27
Pri príležitosti Dňa učiteľov Mesto Prievidza ocenilo pedagógov za ich prácu a…

Prievidza si pripomenie 81. výročie oslobodenia mesta

27. Mar 2026 8:30
Mesto Prievidza si vo štvrtok 2. apríla 2026 pietnym aktom pripomenie 81. výročie…

Prerušená dodávka pitnej vody na uliciach - Jesenského,…

27. Mar 2026 7:52
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s. oznamuje, že z dôvodu…