4. Jul 2016 7:12

Tvorivé dielne slávnych

Rôznorodý program pre deti, počas ktorého sa nielen dobre zabavia, ale sa aj niečo naučia, pripravilo na leto Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi.

Aj vy patríte k tým, čo nevydržia nečinne vysedávať pre televízorom či počítačom? Musíte stále niečo vymýšľať a hlavne tvoriť? Na Záhradníckej 19 v Prievidzi ste na správnej adrese. Netreba žiadny špeciálny talent, stačí mať šikovné ruky a hlavne chuť niečo vlastnoručne vyrobiť.

Počas piatkových dopoludní sa deti zoznámia s Pablom Picassom, Marcom Chagallom, Sherlockom Holmesom, Svätoplukom, bratmi Wrightovcami, Coco Chanel, Jurajom Jánošikom i Charlesom Darwinom.

Ako? V ateliéri modernej maľby sa premenia na umelcov, naučia sa maľovať na sklo, zahrajú sa na detektívov a zistia, čo všetko sa dá upliesť. V auguste vyrobia svoje vlastné lietadlá, naučia sa šiť, vyšívať a tancovať zbojnícky tanec. Prázdniny zakončí evolučná teória v praxi.

Prázdniny a námaha? V žiadnom prípade! Presvedčí vás o tom hudobná škola Yamaha, vďaka ktorej sa deti naučia akú hudbu počúvali osobnosti našich dielničiek. A bude to nielen o notách a nôtach.

Tvorivé dielne z dielne slávnych sa budú konať vždy v piatok od 9.00 h do 11.00 h, prvé z nich budú už 8. júla. Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. FPU je hlavným partnerom projektu.

Autor: Monika Bartušová, RKC v Prievidzi

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…