4. Jul 2016 7:12

Tvorivé dielne slávnych

Rôznorodý program pre deti, počas ktorého sa nielen dobre zabavia, ale sa aj niečo naučia, pripravilo na leto Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi.

Aj vy patríte k tým, čo nevydržia nečinne vysedávať pre televízorom či počítačom? Musíte stále niečo vymýšľať a hlavne tvoriť? Na Záhradníckej 19 v Prievidzi ste na správnej adrese. Netreba žiadny špeciálny talent, stačí mať šikovné ruky a hlavne chuť niečo vlastnoručne vyrobiť.

Počas piatkových dopoludní sa deti zoznámia s Pablom Picassom, Marcom Chagallom, Sherlockom Holmesom, Svätoplukom, bratmi Wrightovcami, Coco Chanel, Jurajom Jánošikom i Charlesom Darwinom.

Ako? V ateliéri modernej maľby sa premenia na umelcov, naučia sa maľovať na sklo, zahrajú sa na detektívov a zistia, čo všetko sa dá upliesť. V auguste vyrobia svoje vlastné lietadlá, naučia sa šiť, vyšívať a tancovať zbojnícky tanec. Prázdniny zakončí evolučná teória v praxi.

Prázdniny a námaha? V žiadnom prípade! Presvedčí vás o tom hudobná škola Yamaha, vďaka ktorej sa deti naučia akú hudbu počúvali osobnosti našich dielničiek. A bude to nielen o notách a nôtach.

Tvorivé dielne z dielne slávnych sa budú konať vždy v piatok od 9.00 h do 11.00 h, prvé z nich budú už 8. júla. Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. FPU je hlavným partnerom projektu.

Autor: Monika Bartušová, RKC v Prievidzi

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…