25. Aug 2016 19:44

Pozývame na Banícku omšu

V nedeľu 11. septembra 2016 o 9:30 sa bude v Kostole Najsvätejšej Trojice (v kostole piaristov) konať Banícka omša. Prievidžania si na nej spomenú na živých i zosnulých baníkov z hornej Nitry.

„V spolupráci s Hornonitrianskym baníckym spolkom pripravuje banícku omšu mesto Prievidza od roku 2013. Stala sa už stabilnou súčasťou programu Baníckeho jarmoku. Počas slávností v meste si takouto formou chceme spomínať aj na zosnulých baníkov z nášho regiónu,“ hovorí Katarína Macháčková, primátorka mesta Prievidza.

Liturgiu svätej omše oživí spevokol Kahanec a Školský orchester Základnej umeleckej školy Ladislava Stančeka Prievidza spolu s Miešaným zborom Rozkvet pod dirigentskou taktovkou Jána Glosa. Orchester uvedie v rámci svätej omše dielo hudobného skladateľa Josefa Buchnera pod názvom Banícka omša – časti Kyrie eleison, Gloria, Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei, ktoré sú komponované na melodické motívy starých baníckych piesní. Svätú omšu bude celebrovať prievidzský dekan Vladimír Slovák.


Banícka omša v Kostole Najsvätejšej Trojice v Prievidzi v roku 2014 (Foto: Mária Melicherčíková)

Ďalšie aktuality

Revitalizácia verejného priestoru pred Gymnáziom V.B.…

23. Apr 2024 10:42
Mesto v týchto dňoch podpísalo zmluvu so spoločnosťou INO Buildings s.r.o. na…

Na EKOROKU dominoval les ako miesto zázrakov

23. Apr 2024 10:33
V priestoroch CVČ Prievidza v piatok 19. apríla 2024 vyvrcholil 21. ročník projektu…

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…