28. Feb 2011 14:05

Pomoc je na nezaplatenie

Posledný februárový deň ocenila viceprimátorka Helena Dadíková ďakovným listom pána Rudolfa Hlavnu, ktorý sa už viac ako 30 rokov stará o čistotu v okolí Ulice Ľuda Ondrejova. Zároveň sa členka predstavenstva Regionálneho obchodného centra Vladimíra Vojtášová rozhodla mladému hokejistovi Dávidovi Macháčovi, poznačenému tragickým osudom, venovať nový notebook. Pán Rudolf Hlavna sa stará o čistotu verejného priestranstva okolo Ulice Ľ.

Ondrejova už viac ako 30 rokov. „Za tento čas som vyzbieral približne 8 000 košov odpadu a možno aj 50 000 fliaš. Na sídlisku sa hromadí odpad akéhokoľvek druhu a možno by dnes tento kút sveta bez pomocnej ruky vyzeral ako neslávne známy Luník IX,“ konštatoval pán Hlavna, ktorý si z rúk viceprimátorky prezval ďakovný list mesta Prievidza spolu s darčekovými predmetmi. Pán Hlavna sa stará zároveň aj o mladé stromčeky v okolí rieky Nitry a to všetko bez nároku na odmenu. Na symbolické vyjadrenie vďaky ho navrhol predseda samosprávy domu na Ulici Ľ. Ondrejova pán Peter Šandrik, ktorý zároveň požiadal mesto o hnojivo na stromčeky, o ktoré sa pán Hlavna stará. Vedenie mesta mu samozrejme v skrášľovaní zelene vyjde v ústrety.

Milou udalosťou bolo odovzdanie notebooku ôsmakovi Dávidovi Macháčovi, ktorý Vladimíra Vojtášová, získala v hre o ceny na Plese mesta 2011. „Keď som získala prvú cenu, snažila som sa s pani primátorkou Katarínou Macháčkovou nájsť niekoho, komu by počítač mohol slúžiť  viac ako mne. Výber padol práve na Dávida, “ povedala Vojtášová. Dávid je skvelý mladý hokejista, čo o ňom potvrdil aj tréner a poslanej mestského zastupiteľstva Pavel Takáč. Dávida zasiahla tvrdá rana osudu, keď mu zomreli na zákernú chorobu obaja rodičia. Aj preto mu okrem vecného daru prisľúbilo pomoc v ďalšom rozvoji ako Vladimíra Vojtášová, tak prostredníctvom zástupkyne primátorky, aj vedenie mesta Prievidza.

 

Ďalšie aktuality

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 1/2023 o…

20. Mar 2023 14:55
Číslo: 01/2023 Prílohy: VZN…

Pri príležitosti Svetového dňa vody otestujeme vašu vodu zo…

20. Mar 2023 9:20
22. marca si pripomíname Svetový deň vody, ktorý sa oslavuje od roku 1992, kedy ho…

Veľkonočné oslavy v Prievidzi

20. Mar 2023 8:25
Mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi pripravili pre…