21. Nov 2024 15:24

November je mesiacom v oblasti ochrany práv dieťaťa

20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa.

V utorok 19. novembra 2024 v čase 10:00 – 11:00 sa aj ZŠ s MŠ Ul. P. Dobšinského opätovne zapojila do 11. ročníka podujatia s názvom „Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť 2024!“, s cieľom symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie.

Bubnovačku rozbehlo v roku 2014 Centrum Slniečko, n.o., člen Koalície pre deti Slovensko, ktoré sa problematike násilia na deťoch venuje viac ako 22 rokov.

Žiaci našej školy, po krátkom školskom rozhlasovom vysielaní na tému ochrany práv detí a ich ochrany pred násilím, hlučným dupotom v triedach a bubnovaním na interaktívnom koncerte cez vzdelávací projekt Original Rythm Team, tak dali najavo, že sú tu, a že chcú byť počutí.

Prečo? Pretože DETI TICHO PRED NÁSILÍM NEOCHRÁNI!

Koordinátor primárnej prevencie Mgr. Beáta Arpášová

Ďalšie aktuality

Vianočné podujatia - výlov kaprov aj novoročná omša

19. Dec 2025 12:44
Prievidza sa počas Vianoc a začiatku nového roka ponesie v duchu tradícií, radosti a…

Prevádzka Zberného dvora počas vianočných sviatkov

19. Dec 2025 11:58
Informujeme verejnosť o prevádzke Zberného dvora na Garážovej ulici počas vianočných…

Úradné hodiny Mestského úradu počas vianočných sviatkov

19. Dec 2025 9:48
Upozorňujeme verejnosť na zmenu úradných hodín počas vianočných sviatkov.