26. Apr 2012 8:24

Nakúpte si čerstvé potraviny na trhoviskách

Trhoviská sú stále obľúbeným miestom nákupov mnohých ľudí aj napriek tomu, že obyvatelia nakupujú stále viac v nákupných strediskách a supermarketoch. Najčerstvejšie ovocie a zeleninu však stále nájdete práve na trhoviskách. V meste Prievidza ich máme štyri. S príchodom jari sú opäť otvorené, nezabudnite si na nich nakúpiť aj vy.

Na území mesta sú povolené štyri trhoviská. V centre je Trhovisko na Hviezdoslavovej ul., ktoré bolo slávnostne opäť otvorené v júli 2011. Správcom trhoviska je Správa majetku mesta Prievidza, s.r.o. Na sídlisku Píly je Trhovisko na Trhovej ulici. Jeho správcom je TEZAS, spol. s r. o, Prievidza.

Obyvatelia si tiež môžu nakúpiť na Trhovisku na Ulici J. M. Hurbana, ktorého správcom je Správa majetku mesta Prievidza, s.r.o. Občanom je k dispozícii aj súkromné Trhovisko pod orechom na Ulici Za depom, ktorého správcom je Viera Bohušová.

Najrušnejším časom na trhoviskách sú sobotné dopoludnia, kedy svoj tovar prinesú domáci záhradkári ako aj profesionálni predajcovia. V soboty je prevádzkový čas trhovísk od 6:00 do 14:00. Trhoviská sú však otvorené aj počas týždňa. Všeobecný čas predaja a prevádzky trhovísk od pondelka do piatka je od 6:00 do 18.00.


Zobraziť Trhoviská v Prievidzi na väčšej mape

Predaj na trhoviskách v meste Prievidza upravuje Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 125/2012 o podmienkach predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhových miestach na území mesta Prievidza.

VZN č. 125/2012 na siahnutie ico_pdf_46

Na trhových miestach sa môžu predávať potraviny – ovocie, zelenina, zemiaky a malé množstvá prvotných produktov rastlinného pôvodu, včelí med a výrobky z neho, slepačie vajcia, čerstvé huby na základe osvedčenia o odbornej spôsobilosti a sušené huby spracované a balené oprávnenými výrobcami, liečivé rastliny, lesné plodiny, čečina a výrobky z nich, kvety, imelo, priesady, sadenice, okrasné rastliny, okrasné dreviny, stromy, kríky, semená a podobne. Potraviny ponúkané na predaj musia spĺňať požiadavky podľa platných všeobecné záväzných právnych predpisov.

Na trhovisku sa nesmú predávať surové kravské, kozie a ovčie mlieka, mliečne výrobky z tepelne neošetreného mlieka, živé zvieratá, mäso jatočných zvierat, hydiny, králikov, zveriny a mäsové výrobky, tabak a tabakové výrobky, lieh, destiláty a spotrebiteľsky balené alkoholické nápoje, po domácky vyrobené potravinové produkty (napr. sirupy, kompóty …).

Ďalšie aktuality

Stránkové dni a úradné hodiny

5. Dec 2023 16:39
Oznamujeme verejnosti, že s účinnosťou od 1.12. 2023 sa určujú stránkové dni a…

Zjednosmernenie ulíc

5. Dec 2023 14:31
Mesto Prievidza zavádza od polovice decembra zmenu organizácie dopravy na…

Korčuľovanie pre verejnosť i mestská plaváreň za symbolické…

30. Nov 2023 14:05
K zimným mesiacom patria aj zimné radovánky v podobe stavania snehuliakov…