10. Mar 2014 7:26

Mesto Prievidza spolupracuje s Hornonitrianskym baníckym spolkom

Hornonitriansky banícky spolok so sídlom v Prievidzi oslovil mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko s ponukou spolupráce. Prvá spoločná aktivita sa realizovala už v minulom roku počas tradičného Baníckeho jarmoku.

Aj v roku 2014 sú v súčinnosti s mestom Prievidza naplánované spoločné aktivity, ktorých cieľom je nadviazať na tradíciu baníctva v regióne hornej Nitry a obzvlášť v meste Prievidza.
V oblasti kultúry je plánované zapojenie členov Hornonitrianskeho baníckeho spolku formou aktívnej účasti na podujatiach – účinkovanie spevokolu, prezentovanie súboru tradícií známych aj ako Šachtág, účasť v sprievodoch, reprezentačných podujatiach mesta a pietnych aktoch v tradičných uniformách. Taktiež mesto Prievidza podporuje aktivity spolku, ktoré spolok samostatne realizuje, najmä formou aktívnej účasti na tradičných baníckych podujatiach realizovaných v regióne ako aj mimo neho v záujme prezentácie Prievidze ako mesta nadväzujúceho na tradíciu baníctva v regióne.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala už takmer 13 miliónov eur z eurofondov.…

18. máj 2026 8:30
Mesto realizuje desiatky investícií, no pravidlá eurofondov sú prísne. Projekty sa…

Prerušená dodávka pitnej vody - Malá Lehôtka

18. máj 2026 8:08
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s. oznamuje, že z dôvodu…

VI. Okresná športová olympiáda seniorov v Prievidzi

18. máj 2026 7:55
Šport nie je doménou len mladých, ale aj tých skôr narodených. Seniori majú tiež…