22. Sep 2011 8:20

Mesto Prievidza odmieta slovo štrajk

V utorok 20. septembra bol na webovom spravodajskom portáli uverejnený článok so zavádzajúcou informáciou nachádzajúcou sa hneď v titulku.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Mesto Prievidza považuje za nešťastné použitie slova štrajk v článku „Prievidžania žiadajú zmeny v MHD petíciou. Nevylučujú štrajk“, ktorý bol zverejnený na internetovom spravodajskom portáli www.prievidza.sme.sk. Autorka článku nikde v texte nespomína možnosť konania sa štrajku na území mesta, čím dochádza k zavádzaniu širokej verejnosti. V článku je spomenutá možnosť protestu, čo však nemožno považovať za synonymum slova štrajk, čím skreslene informovala o krokoch nespokojných obyvateľov.

Vedenie Prievidze, v snahe optimalizovať náklady na prepravu svojich obyvateľov prostredníctvom mestskej hromadnej dopravy, pristúpilo od 1.9. 2011 k zmene grafikonu. O tomto zámere začalo informovať širokú verejnosť od začiatku júla. Pôvodný termín zmien v mestskej hromadnej doprave bol naplánovaný na 1. august, pričom mesto pristúpilo k jeho posunutiu na 1. september, aby mali obyvatelia dlhší čas možnosť vyjadriť sa k navrhnutým zmenám. Zástupcovia mesta priebežne prehodnotili sťažnosti a podnety zo strany nespokojných obyvateľov voči novému cestovnému poriadku mestskej hromadnej dopravy aj na základe petície, ktorá bola vedeniu mesta predložená.

Mesto bude aj naďalej pokračovať v otvorenej komunikácii so svojimi obyvateľmi a pohotovo reagovať na ich požiadavky, avšak musí sa vyhradiť voči nepresným informáciám, ktoré by mohli viesť k zavádzaniu obyvateľov nášho mesta.

Ďalšie aktuality

Voľby do Európskeho parlamentu 2024

27. máj 2024 12:45
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Rozhodnutím č.12 / 2024 Z.z. vyhlásil…

Rekonštrukcia lávok na Nábreží sv. Cyrila

27. máj 2024 8:10
Mesto prostredníctvom verejného obstarávania hľadá dodávateľa pre zákazku…

Nový chodník na Ul. J. Francisciho

27. máj 2024 8:02
Mesto vybuduje chodník k centrálnemu detskému ihrisku vo vnútrobloku na Ul. J.…