12. Jun 2017 6:57

Letná turistická sezóna s novinkou

Letná turistická sezóna v Prievidzi začne s novinkou, ktorá môže pomôcť hlavne návštevníkom.

Referát obchodu a cestovného ruchu mesta Prievidza spoločne s Turisticko informačnou kanceláriou pripravuje nový produkt cestovného ruchu, turistického sprievodcu formou aplikácie do mobilných telefónov.

„Touto formou chceme spracovať všetky zastavenia veľkého i malého okruhu Zlatej prievidzskej cesty. Ide o 3 D virtuálnu prehliadku s možnosťou on-line a off-line pre PC, mobily a tablety s hlasovým komentárom, orientačnou mapou, Google maps, abecedným vyhľadávaním, náhľadmi 3 D fotografií v rôznych jazykových mutáciách,” upresnila Ivona Vojtášová, vedúca referátu obchodu a cestovného ruchu.

Nová mobilná aplikácia má za cieľ návštevníkom i obyvateľom mesta ponúknuť nové možnosti ako spoznať zaujímavosti mesta Prievidza už na začiatku letnej sezóny. Letnú sezónu chce mesto Prievidza opätovne doplniť aj o obľúbené kultúrne podujatia a premietanie filmov na námestí a prilákať tak obyvateľov do centra mesta.

Ďalšie aktuality

V Prievidzi čaká deti leto plné smiechu, rozprávok a…

26. máj 2026 8:30
Mesto Prievidza pripravilo pri príležitosti Medzinárodného dňa detí a počas celého…

Prievidza ocenila osobnosti, ktoré dávajú mestu dušu

26. máj 2026 7:55
V slávnostnej atmosfére sa v piatok 22. mája 2026 uskutočnilo podujatie Tváre mesta,…

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 3/2026 o…

25. máj 2026 12:49
Číslo: 3/2026 Prílohy: VZN č…