18. Nov 2010 17:44

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi oslávilo 20 rokov

V utorok 16.novembra 2010 oslavovalo Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi 20. výročie svojho založenia. Medzi gratulantmi v Dome kultúry boli predstavitelia mesta, spolupracujúcich organizácie aj zástupcovia partnerského mesta Jastrzebie Zdroj v Poľsku. Otvorenie večera mal v réžii riaditeľ KaSS Prievidza Peter Paulík a po úvodných slovách sa začal naozaj multižánrový umelecký program.

Ako prví dostali priestor herci z „A“ Divadla SHANTI o.z., ktorí predstavili svoju novú hru Chlpatý sluha pána Farára. Po nej prišli gratulácie od partnerských organizácií, sympatizantov Kultúrneho a spoločenského strediska, umelcov a mesta Prievidza, ktoré zastupoval viceprimátor Milan Dérer. „Kultúrne a spoločenské stredisko bolo za dvadsať rokov významným stánkom kultúry,“ vyzdvihol vo svojom príhovore.

Jeho slová určite dokladuje aj bohatá história, veď počas dvadsiatich rokov pripravili kultúrne podujatia pre tisícky divákov. Iba v rokoch 2001 až 2009 sa v KaSS uskutočnilo 11 092 podujatí pre 885 607 divákov. Kultúrne a spoločenské stredisko sa nestalo ale len stánkom pre diváka, ale aj sídlom mnohých súborov a divadiel. V rovnakých rokoch sa tu uskutočnilo 6 996 skúšok hudobných, divadelných, tanečných, folklórnych a iných súborov a skupín.

Preto sa ku gratulantom pripojila a svoje predstavenie odprezentovala tanečná skupina Xoana a súbor Vtáčnik so svojou naozaj netradičnou šou v podobe cigánskych melódií.

Ďalšie aktuality

Výmena okien vo veľkej telocvični CVČ

2. Dec 2022 7:38
V týchto dňoch prebieha výmena okien v telocvični Centra voľného času.

Racionalizácia siete škôl zlepší podmienky vzdelávania detí

2. Dec 2022 7:27
Návrh na zrušenie ZŠ Šafárika a prechod žiakov a zamestnancov do nástupníckej školy…

Relácia mestského rozhlasu na 48. týždeň

1. Dec 2022 11:34
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 48. týždni.