9. Jun 2017 9:25

Kosenie trávy na cintorínoch technické služby posilnili

Technické služby mesta Prievidza (TSMPD) postupne kosia cintoríny, ktoré majú vo svojej správe, teda na Mariánskej ulici, v Necpaloch a v prímestských častiach Hradec, Veľká a Malá Lehôtka.

Pracovníci TSMPD začali s kosením na mestskom cintoríne a pred domom smútku hneď po zlepšení počasia, keď mohli ísť do terénu s kosačkami a krovinorezmi.
Na mestskom cintoríne, na ktorom je približne 70-tisíc metrov štvorcových trávnatých plôch, je pokosená v súčasnosti už takmer celá jedna strana, a to od cesty. Kosenie prebieha už aj okolo Mariánskeho kostola. Pracovníci kosia každý deň. Technické služby prijali od 18. mája posilu – sezónneho zamestnanca, ktorý sa venuje len koseniu trávy. Po vykosení trávy na Mariánskej ulici sa pracovníci presunú na cintorín v Necpaloch.


Kosenie cintorínov v mestských častiach Hradec, Veľká Lehôtka a Malá Lehôtka je už zabezpečené cez samostatného zamestnanca Technických služieb mesta Prievidza. S kosením začal na najväčšom cintoríne vo Veľkej Lehôtke, nasledovať bude Hradec a Malá Lehôtka.


Technické služby mesta Prievidza upozorňujú, že nájomcovia hrobových miest majú zákonnú povinnosť udržiavať poriadok na hrobovom mieste a okolo hrobového miesta z každej strany do vzdialenosti 30 centimetrov. Každý nájomca to má uvedené aj v zmluve. Znamená to, že aj kosenie na hroboch a bezprostredne okolo hrobu je vecou nájomcu, nie správy cintorína.

Ďalšie aktuality

Modernizácia technickej infraštruktúry sály Kultúrneho a…

17. Dec 2025 8:30
Mesto Prievidza sa bude uchádzať o mimorozpočtové zdroje na modernizáciu Kultúrneho…

Prerušená dodávka pitnej vody na uliciach Lúčna, Stavbárov,…

17. Dec 2025 8:02
tredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s. oznamuje, že z dôvodu…

Poznáme výsledky Participatívneho rozpočtu 2025/2026 v…

16. Dec 2025 12:05
Obyvatelia mesta rozhodli o tom, ktoré projekty získajú podporu a budú realizované v…