21. Oct 2016 9:12

Judisti TJ SOKOL Prievidza na sústredení na ostrovoch

Sústredenie judistov TJ SOKOL Prievidza sa opäť pripravovalo dlhodobejšie a to aj vzhľadom na oblasť, kde sa konalo, teda vzdialenosť od našej domoviny, ďalej zosúladenie termínu, zabezpečenie leteniek, transferov a iných organizačných aktivít.

Tentoraz dejiskom sústredenia boli Kanárske ostrovy a to konkrétne ostrov Gran Canaria, oblasť Maspalomas v termíne 11.10.2016 – 18.10.2016. Zúčastnilo sa ho 17 členov TJ SOKOL Prievidza. Počas sústredenia bola zabezpečená pre členov celodenná strava aj s celodenným pitným režimom, ubytovanie, doprava, dozor ako aj tréningový proces ale aj aktívna regenerácia. Tréningy prebiehali priamo na pláži, kde sme sa prispôsobili miestnym podmienkam a tatami sme zamenili za piesok. Pohyb a beh po takomto podklade a nácvik techník alebo randori bolo pre nás niečim novým ale môžem povedať, že oveľa náročnejším než v ideálnych podmienkach telocvične. Na jednoduchý pohyb museli vynakladať zverenci oveľa viac fyzickej námahy ako bežne na žinenke, čo bolo pre nás plus. Neoddeliteľnou súčasťou sústredenia bolo kúpanie v oceáne, návšteva mesta či iné pohybové aktivity v priestoroch ubytovania ako aj pohybové aktivity na piesočnej pláži.

Taktiež bol pre judistov zabezpečený výlet loďou spojený s pohybovými aktivitami. Celé sústredenie bolo organizované mimo cestovných kanceláriíí vo vlastnej organizačnej réžii, nakoľko pri dnešných cenách by nebolo možné vycestovať až s takýmto počtom členov. Väčšina detí bola vo veku do 15 rokov, keď najmenší z nich mali len 10 rokov a môžem povedať, že sústredenie zvládli aj napriek ich veku a vzdialenosti od domova a bez rodičov. Plusom takýchto sústredení nie je len kondično technická príprava ale aj stmelenie kolektívu, vybudovanie si určitej samostatnosti či psychickej odolnosti a dodržiavanie určitej disciplíny. Myslím, že na takéto sústredenia sa nezabúda, a to že ako sa hovorí videli kus sveta nemajú zadarmo, veď počas celého roka poctivo trénovali a po víkendoch ráno vstávali a bojovali na žinenke na súťažiach, čo nie je jednoduché, keď ich rovesníci ráno spali.

Na záver môžem povedať, že všetci sme dorazili domov po 5 ½ hodinovom lete zdraví a živí s poďakovaním mestu Prievidza, komisii športu, mládeže a voľnočasových aktivít za sumu 2620,- Eur, ktorá bola použitá na túto akciu v rámci celoročnej dotácie nášmu klubu.

Text: TJ Sokol Prievidza

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.