5. Nov 2021 9:50

Filmový festival Jeden svet 2021

Sedem dní nabitých tým najlepším zo sveta dokumentov, podnetnými diskusiami, živými stretnutiami, výstavami, aj interaktívnymi prehliadkami. Aj o tom bude 22. ročník Jedného sveta.

Pre tých z vás, ktorí s nami nebudú môcť byť v bratislavských kinosálach, po veľkom úspechu prvého online ročníka, ponúkneme online projekcie vybraných dokumentov. Jeden svet si prvýkrát vychutnáte na veľkom filmovom plátne, aj z pohodlia vašich obývačiek.

Buďte pri tom s nami a chyťte si svoje miesto vďaka permanentkám, ktoré sú v predaji už len do októbra:https://www.jedensvet.sk/permanentky21/

Permanentky budú platné pre vstupy v kinosálach, aj online projekcie (len z územia Slovenskej republiky). Na Jednom svete myslíme na všetkých. Kým plne zaočkovaní si budú môcť vychutnať atmosféru živých a pritom bezpečných premietaní, pre ostatných pripravujeme plnohodnotnú online alternatívu.

Jeden svet tento rok vyzýva – Buďme v kontakte:
– s ľuďmi, ktorí v živote mali inú štartovaciu čiaru alebo sa narodili do krajiny, z ktorej niet iného východiska, ako utiecť do neznáma;

– s ľuďmi, ktorí aj v 21. storočí musia v boji za demokraciu a slobodu riskovať svoje životy;

– so ženami, ktoré kvôli prísnej legislatíve musia podstúpiť nebezpečné zákroky ohrozujúce ich životy ale aj ženami, ktorých životným poslaním je bojovať za práva iných žien;

– s divákmi, ktorí majú sťažené podmienky v prístupe ku kultúre a k filmu, ako sú ľudia so zrakovým a sluchovým znevýhodnením, seniori, cudzinci, azylanti, ľudia bez domova, či rodičia na materskej dovolenke;

– v neposlednom rade so samými sebou, so svojimi vnútornými túžbami, radosťami, starosťami a s umením, ktoré robí naše životy krajšími!

Bratislavské projekcie, obohatené o stretnutia s filmármi a ďalšie špeciálne bonusy, sa uskutočnia v Kino Lumiére, Artkino za zrkadlom, kino Klap Filmovej televíznej fakulty VŠMU, Nová Cvernovka, A4 – nultý priestor a na Filozofickej fakulte UK.
Vidíme sa 5.-11.novembra v Bratislave aj virtuálne po celom Slovensku! Pozvite aj svojich kamarátov a rodinu, nech im neunikne nič dôležité.

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…