10. Aug 2021 12:39

Divadlo na Svetovom festivale

Divadelný súbor Divadlo "A" a Divadlo SHANTI, o.z. Prievidza, má tú česť reprezentovať mesto Prievidza a Slovensko na Svetovom festivale amatérskeho divadla v Monaku.

Divadlo “A” a Divadlo SHANTI, o.z. ochotnícky súbor z Prievidze s viac ako 65 tradíciou, bude reprezentovať mesto Prievidza a Slovenska na jedinečnom Svetovom festivale amatérskeho divadla Mondial du Theatre 2021 v Monaku (15. – 22.8.2021). Festival sa koná iba každé 4 roky a súbory sú výberom z toho najlepšieho z celého sveta.

Prievidzský divadelný súbor má tú česť sa festivalu zúčastniť už druhýkrát! Prvýkrát to bolo v roku 2009 s inscenáciou Malomeštiakova svadba, v réžii Jozefa Krasulu. Tento rok sa divadlo zúčastní festivalu s inscenáciou Lakomec, v réžii Petra Palika. Reprezentáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ďalšie aktuality

Deti v prievidzských materských školách dostanú viac ovocia…

2. Jun 2026 8:30
Od septembra 2026 sa všetky materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta…

Mesto Prievidza ponúka na predaj úžitkové vozidlo IVECO…

1. Jun 2026 14:56
Mesto Prievidza ponúka na odpredaj motorové vozidlo IVECO EuroCargo JOHNSTON 600.

Prieskum mobility 2026 prichádza do ulíc Prievidze a Bojníc

1. Jun 2026 13:52
Už od 1. júna 2026 sa obyvatelia Prievidze a Bojníc budú môcť zapojiť do Prieskumu…