7. Jun 2011 5:08

Deň mestskej polície, ozbrojených a záchranných zložiek

Prievidzské letisko sa v piatok 3. júna naplnilo deťmi, hudbou, zábavou, ale predovšetkým policajnými, armádnymi a záchrannými zložkami,   prezentujúcimi a dokazujúcimi  kus svojho majstrovstva. Ukázali deťom z blízka prácu polície aj záchranárov a predviedli scény, ktoré nemali ďaleko k akčným filmom. Deň mestskej polície, ozbrojených a záchranných zložiek sa konal na prievidzskom letisku už ôsmy raz.

Dlhoročná tradícia a hlavne zaujímavý program prilákali aj v prvý júnový piatok na letisko davy nadšených detí.

Podujatie otvorila primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková na podnet   viceprimátorky Heleny Dadíkovej, ktorá podujatie moderovala. Privítala poslancov TSK,  primátorov miest Handlová a Bojnice, policajných a ozbrojených zložiek, záchranárov, letcov. Osobitne vyzdvihla podiel prievidzského Aeroklubu na organizovaní  podujatia. O hudobný predel sa starala hudba Ministerstva vnútra SR a nasledoval bohatý program.

Deti sa mohli dozvedieť všetko o práci mestskej polície nielen v Prievidzi, ale aj v Martine, či Ostrave. Najväčší ohlas mali samozrejme exhibície kynológov, hasičov a najmä chlapci neohrdli ani možnosťou strieľať zo samopalu, alebo si vyskúšať výstroj naozaj tvrdých mužov zo Zboru väzenskej a justičnej stráže. Rozbíjanie klasických a bezpečnostných dverí, parašutistické zoskoky, letecká šou, zásahy polície priamo v akcii a práca záchranárov z blízka boli atrakciami, na ktoré sa nezabúda.

Pri tejto príležitosti sa mohli návštevníci nielen zabávať a vzdelávať, ale pomôcť naozaj zachrániť životy. Slovenský Červený kríž – územný spolok v Prievidzi organizoval priamo na letisku odber krvi, ktorého sa zúčastnilo 76 darcov krvi, z toho krv prvý krát darovalo 29 prvodarcov.

 

 

Ďalšie aktuality

Korčuľovanie pre verejnosť i mestská plaváreň za symbolické…

30. Nov 2023 14:05
K zimným mesiacom patria aj zimné radovánky v podobe stavania snehuliakov…

Aktivity November

29. Nov 2023 13:21
Tréning pamäte Dňa 16.  Novembra 2023 sa v DC Bôbar Prievidza…

Zber biologicky rozložiteľného odpadu potrvá do 1.12.2023

29. Nov 2023 9:14
Vývoz nádob na biologicky rozložiteľný odpad zo záhrad rodinných domov bude vzhľadom…