17. Aug 2012 11:00

Ďalšie štyri priechody pre chodcov sú osvetlené

V Prievidzi sú osvetlené ďalšie štyri priechody pre chodcov. Mestská spoločnosť Unipa ich vybudovala vďaka úspešnému projektu, na ktorý získala dotáciu z ministerstva vnútra.

Pohyb chodcov v blízkosti jedného z najvyťaženejších dopravných uzlov v meste Prievidza – kruhovom križovaní Bojnickej cesty, Nábrežnej ulice a Ulice B. Björnsona – bude bezpečnejší. Štyri priechody pre chodcov v tejto lokalite sú osvetlené.

Prostredníctvom úspešného projektu mestskej spoločnosti Unipa sa na tento účel podarilo získať dotáciu vo výške 11 255 eur z Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Mesto sa podieľalo na projekte spolufinancovaním vo výške 595 eur.

Osvetlenie štyroch priechodov pre chodcov stálo spolu 11 850 eur. „Táto cena je mimoriadne priaznivá najmä vďaka tomu, že všetky montážne a elektromontážne práce vykonala mestská spoločnosť Unipa vo vlastnej réžii,“ uviedol konateľ spoločnosti Miroslav Procháska.

Po vybudovaní obchodných domov na Nábrežnej ulici sa v tejto lokalite v posledných rokoch výrazne zhustila premávka a počet chodcov. Tí sú ohrození obzvlášť pri zníženej viditeľnosti. Budovaním priameho osvetlenia priechodov pre chodcov sa mesto Prievidza snaží zvyšovať ich bezpečnosť. Celkovo je v tejto lokalite osvetlených už šesť priechodov pre chodcov. Dva z nich boli osvetlené už v minulom roku.

Ďalšie aktuality

Daň z nehnuteľnosti splatná do konca septembra

21. Sep 2023 15:13
Oddelenie daní a poplatkov Mestského úradu Prievidza pripomína daňovníkom dane z…

Olympia v Amsterdame

20. Sep 2023 15:32
Cvičenky Olympie pri Olympijskom klube Prievidza, pod vedením cvičiteľky Jitky…

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 14/2023…

18. Sep 2023 15:22
Číslo: 14/2023 Prílohy: VZN…