10. Mar 2014 7:26

Mesto Prievidza spolupracuje s Hornonitrianskym baníckym spolkom

Hornonitriansky banícky spolok so sídlom v Prievidzi oslovil mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko s ponukou spolupráce. Prvá spoločná aktivita sa realizovala už v minulom roku počas tradičného Baníckeho jarmoku.

Aj v roku 2014 sú v súčinnosti s mestom Prievidza naplánované spoločné aktivity, ktorých cieľom je nadviazať na tradíciu baníctva v regióne hornej Nitry a obzvlášť v meste Prievidza.
V oblasti kultúry je plánované zapojenie členov Hornonitrianskeho baníckeho spolku formou aktívnej účasti na podujatiach – účinkovanie spevokolu, prezentovanie súboru tradícií známych aj ako Šachtág, účasť v sprievodoch, reprezentačných podujatiach mesta a pietnych aktoch v tradičných uniformách. Taktiež mesto Prievidza podporuje aktivity spolku, ktoré spolok samostatne realizuje, najmä formou aktívnej účasti na tradičných baníckych podujatiach realizovaných v regióne ako aj mimo neho v záujme prezentácie Prievidze ako mesta nadväzujúceho na tradíciu baníctva v regióne.

Ďalšie aktuality

Technické služby mesta Prievidza rekonštruujú oplotenie…

3. Jun 2026 8:30
Technické služby mesta Prievidza začali s rekonštrukciou oplotenia cintorína v…

Deti v prievidzských materských školách dostanú viac ovocia…

2. Jun 2026 8:30
Od septembra 2026 sa všetky materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta…

Mesto Prievidza ponúka na predaj úžitkové vozidlo IVECO…

1. Jun 2026 14:56
Mesto Prievidza ponúka na odpredaj motorové vozidlo IVECO EuroCargo JOHNSTON 600.