4. Sep 2015 14:37

Výzva k ľudskosti v Prievidzi: Premietanie filmu a zbierka pre utečencov

Občianske združenie BERKAT a Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi pozývajú v utorok 8.9. o 17:30 do priestorov zasadacej miestnosti RKC Prievidza na Záhradníckej ulici na podujatie, ktoré sa pripája k celoslovenskej Výzve k ľudskosti materiálnou aj finančnou zbierkou pre utečencov. Súčasťou podujatia bude premietanie dokumentárneho filmu Zápisky z temnoty z filmového festivalu Jeden svet.

Počas festivalu Jeden svet som si poplakal 2-krát pri premietaných dokumentoch. Jedným z nich bol poľský dokument Zápisky z temnoty, ktorý prináša autentické svedectvo zo sýrskeho Aleppa. Myslím, že je vhodné si ho pozrieť opäť! Pomôže nám lepšie pochopiť, prečo sa tisíce nešťastných ľudí rozhodnú opustiť svoje domovy, za ťažké prachy sa vydať na ďalekú cestu a tu potom naraziť na… slovenskú pohostinnosť.

Prečítajte si prosím rozhovor s tvorcom filmu Michalom Przedlackim, podotýkam, že ide o marec 2014, dnes máme o 18 mesiacov viac! Skúste sa vcítiť do ich situácie cez svoj vlastný život! Ako by sme sa zachovali my, byť na ich mieste? Kliknite si na fotogalériu zo stanice Keleti, to nie sú čísla, masa utečencov, to sú ľudia ako my! Som presvedčený, že je potrebné im pomáhať!

Ak máte chuť, pripojte sa. BERKAT ponúka úlohu sprostredkovateľa. V utorok 8.9.2015 od 17:00 môžete na premietanie filmu v prievidzskom Regionálnom kultúrnom centre na Záhradníckej ulici doniesť materiálnu, prípadne finančnú pomoc.
Prosím noste iba to, čo je žiadané! Podrobnosti aj pre tých, ktorí chcú pomáhať priamo, sú na webe. My zopakujeme čo sa zbiera a čo môžete priniesť:

• Deky, spacie vaky, karimatky, uteráky (čisté)
• Hygienické potreby – mydlá, sprchové gély, šampóny, žiletky, peny na holenie, deodoranty, zubné pasty, zubné kefky, vložky
• Potreby pre deti – skladacie kočíky, nosiče, plienky, vlhčené utierky
• Športová obuv – mužské, ženské a detské športové obutie (tenisky)
• Spodné prádlo a ponožky pre deti, ženy i mužov (kvôli hygiene iba nové)
• Veľké modré IKEA tašky

Ivan Sýkora, BERKAT, o. z.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…