8. Jul 2016 10:57

Vyššia bezpečnosť školských areálov počas prázdnin

Počas letných prázdnin sa zvýši kontrola a bezpečnosť v školských areáloch. Kontrolu zabezpečí Mestská polícia z Prievidze.

Dlhodobým problémom v Prievidzi je vandalizmus na verejných priestranstvách. Značné problémy zaznamenáva mesto Prievidza najmä počas letných prázdnin v areáloch základných a materských škôl, kde dochádza k ničeniu školského mobiliáru. Práve počas letných prázdnin kedy v školách nie je žiadny dozor mesto zaznamenáva zvýšené vyčíňanie vandalov. Areály škôl sú pritom sprístupnené verejnosti najmä z dôvodu zabezpečenia prístupu na športové areály.

„Požiadavky na zabezpečenie poriadku v školských areáloch zabezpečíme zvýšenou kontrolou týchto lokalít. Mestskí policajti sa preto pri kontrolách zamerajú najmä na základné a materské školy,“ priblížil náčelník MsP Ľubomír Pomajbo. „Pre eliminovanie vandalizmu v školských areáloch nevylučujeme zakúpenie kamerového systému, ktorým by sme dokázali najefektívnejšie riešiť akékoľvek vyčíňanie vandalov. Samozrejme o presnom umiestnení kamier by sme vopred nechceli informovať,“ dodal na záver zástupca primátorky Ľuboš Maxina.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…