30. Nov 2015 9:50

Vyjde to? Či nevyjde to?

Žiaci Obchodnej akadémie Prievidza pripravili workshop pre zainteresovaných do úspešných projektov programu Podnikanie v cestovnom ruchu JA Slovensko zaKamencom a Panské domy hornej Nitry.

V utorok 24. novembra 2015 sa v OA Prievidza konal workshop, na ktorom žiaci III. C predstavili svoje úspešné projekty pozvaným hosťom.
Prvý projekt zaKamencom prezentovali Z.Hrdá, A. Zbiňovcová, D.Šimko – http://www.prievidza.sk/spravodajstvo/podari-sa-dokoncit-projekt-za-kamencom/. Hlavným cieľom žiakov bolo dať do povedomia objekty, ktoré sa nachádzajú v Bystričianskej a Gepniarovej doline – pamätník SNP, stará papiereň, táborisko, lyžiarske stredisko, amfiteáter, cvičné skaly na Hrádku a chata Končitá. Zámerom bolo spojiť sily samosprávy pre realizáciu tohto projektu.

Druhý projekt Panské domy hornej Nitry predstavila S. Rendeková http://www.prievidza.sk/spravodajstvo/ak-sutazit-tak-zvitazit/. Projektom sa zamerala na kaštiele, hrady, zámky a kúria, ktoré sa nachádzajú v našom regióne.

Na workshop prijali pozvanie starostovia obcí (Čereňany a Kamenec pod Vtáčnikom), majitelia objektov, ktoré žiaci spomenuli vo svojich prácach, zástupcovia OOCR HORNÁ NITRA-BOJNICE, odboru školstva a kultúry Trenčianskeho samosprávneho kraja, riaditeľka Hornonitrianskeho múzea Iveta Géczyová, ktorá bola aj našou konzultantkou pri oboch projektoch a samozrejme žiaci III.C, ktorí projekty realizovali, ale tiež žiaci II.B, ktorí už teraz pripravujú nové projekty.

,,Samozrejme, že sme si vedomí toho, že tento projekt je veľmi veľký na to, aby sme ho zrealizovali my žiaci a za jeden rok. My sme však dali návrh a už je to len na vás, či sa rozhodnete do toho investovať a spolupracovať s nami, “ povedal Dominik predstaviteľom samospávy, ktorých sa projekt týka. „Veríme, že sa raz budeme sa rozprávať o reálnom projekte, ktorý taktiež zlepší cestovný ruch hornej Nitry.
Príjemne ma prekvapili pozitívne odozvy od pozvaných hostí. Vôbec som to neočakávala a som rada, že sa im projekty páčili. Bol to úžasný pocit vidieť pána starostu a všetkých dôležitých pozvaných hostí, ako ich to oslovilo,“ povedala Alexandra.

A posolstvo z TSK? „Projekty môžeme prirovnať k jednoduchej ruži. Je to na vás, či sa o ňu postaráte a bude ďalej rozkvitať alebo ju necháte bez povšimnutia a uhynie. Projekty nemajú byť len na to, aby zostali v zásuvke, ale títo žiaci na ňom tak pracovali, že by bola veľká škoda, keby ďalej nerozkvitali a nerozvíjali sa.“ povedal Mojmír Hloža z odboru školstva kultúry.

A čo na workshop tvorcovia budúcich projektov? „ Mohli sme vidieť, že práca na projekte nie je ľahká a hlavne zbytočná. Presvedčili sme sa, že aj žiacky projekt sa dá zrealizovať. Už sa tešíme na veľtrh cestovného ruchu, ktorý bude v Bratislave 22.3.“ dodala Hela z 2.B.

Autor: Zuzana Hrdá a Simona Rendeková, III.C, Obchodná akadémia Prievidza

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…