14. Nov 2012 8:34

Videosprávy RTV Prievidza

Opäť prinášame videá zo spravodajstva Regionálnej televízie Prievidza.

Mobilná ľadová plocha bude opäť na námestí

Na Námestie slobody v Prievidzi sa vráti mobilná ľadová plocha, pripravená k prevádzke má byť od 13. decembra. Na novej pešej zóne pred piaristickým kostolom pribudne vianočná výzdoba. Viacero zmien sa chystá aj na tradičných vianočných trhoch. Viac o nich vo videu hovorí primátorka Prievidze Katarína Macháčková.

TIP: Vianočnú atmosféru chce radnica vytvárať s podnikateľmi

Na Banskej je skládka opäť. Po dvoch mesiacoch

Dobrovoľníci 22. septembra tohto roku upratali nelegálnu skládku pri parkovisku na Banskej. Odpadom naplnili dva veľkoobjemové kontajnery. Je veľmi smutné, že netrvalo dlho, kým sa nelegálna skládka na tomto mieste objavila znovu. Obyvatelia Prievidze pritom môžu odpady odovzdať bezplatne na zbernom dvore spoločnosti TEZAS.

V Zariadení pre seniorov sa zlepší bývanie

Oprava strechy a kúpeľní, dezinfekčné maľovanie priestorov, obnova chladiaceho zariadenia. To sú rekonštrukčné práce, ktoré sa v týchto mesiacoch realizujú v Zariadení pre seniorov v Prievidzi. K zvýšeniu pohodlia klientov tiež prospeje zakúpenie ďalších polohovateľných lôžok a imobilných kresiel.

TIP: Zariadenie pre seniorov má ďalšie polohovateľné postele

Zimnú údržbu miestnych komunikácií zabezpečí Tezas

Mesto zabezpečuje zimnú údržbu prostredníctvom spoločnosti TEZAS na základe komisionárskej zmluvy a schváleného Plánu organizačného zabezpečenia zimnej údržby miestnych komunikácií v meste Prievidza pre zimné obdobie 2012 – 2013. Za čistotu chodníkov sú však zodpovední aj vlastníci nehnuteľností, prípadne ich používatelia a správcovia alebo oprávnená organizácia.

TIP: Podrobné informácie o zimnej údržbe miestnych komunikácií

Študenti darovali krv

Do podujatia Studentska kvapka krvi s heslom Podaj pomocnú ruku sa zapojili aj študenti prievidzských škôl. Do akcie sa zapojili stovky mladých ľudí po celom Slovensku. RTV pripravila reportáž z prievidzského Gymnázia V. B. Nedožerského.

Ďalšie aktuality

Daň z nehnuteľnosti splatná do konca septembra

21. Sep 2023 15:13
Oddelenie daní a poplatkov Mestského úradu Prievidza pripomína daňovníkom dane z…

Olympia v Amsterdame

20. Sep 2023 15:32
Cvičenky Olympie pri Olympijskom klube Prievidza, pod vedením cvičiteľky Jitky…

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 14/2023…

18. Sep 2023 15:22
Číslo: 14/2023 Prílohy: VZN…