18. Sep 2014 11:06

V meste pribudne ďalšie ihrisko pod holým nebom

Prievidzské work-outové ihrisko, ktoré mesto vybudovalo vlani v areáli Základnej školy na Ul. S. Chalupku, nebude jediným športoviskom, na ktorom si budú môcť zatrénovať vyznávači cvičenia pod holým nebom. Ďalšie exteriérové fitness ihrisko vznikne na jeseň v Mestskom parku pri Riečnej ulici.

„Vynovený mestský park by mal byť nielen zónou oddychu pre prechádzky a piknikové posedenia rodín, ale aj priestorom na aktívne využitie voľného času. Preto sa v parku buduje okruh pre korčuliarov či cyklistov a ešte na jeseň pribudne v jeho vnútri aj ihrisko s cvičebnými strojmi,“ prezradil Branislav Bucák, predseda komisie športu. Ako ďalej informoval, určené bude nielen pre mladých vyznávačov čoraz populárnejšieho work-outového cvičenia pod holým nebom, ale pre všetky vekové skupiny, vrátane seniorov.
„Ihrisko bude obsahovať viacero prvkov, na ktorých si bude môcť záujemca precvičiť celé telo. Jeden prvok je určený na zahriatie tela, ďalšie na posilňovanie svalstva horných i dolných končatín, chrbta, brušných svalov, či svalov chodidiel a trupu. Veríme, že aj toto ihrisko zatraktívni náš park a prispeje k tomu, aby sa opäť stal navštevovanou lokalitou Prievidze,“ dodal Branislav Bucák.
Ihrisko, ktoré mesto vybuduje prostredníctvom Technických služieb mesta Prievidza, bude stáť približne 18 tisíc eur a vybudované by malo byť už na jeseň tohto roku.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…