23. Apr 2014 14:07

Ulička ľudových remesiel 2014

Aj tento rok bude pri príležitosti Prievidzských mestských dní na námestí vytvorená Ulička ľudových remesiel, ktorá svojim návštevníkom predstaví tradičné slovenské remeslá. Svoje výrobky prídu prezentovať výrobcovia z celého Slovenka, ale aj vzácni hostia zo zahraničia.

Na príležitostnom trhu očakávame nielen domácich návštevníkov, ale aj zahraničných hostí z partnerských miest. Neoddeliteľnou súčasťou slovenského ľudu boli oddávna remeslá, zvyklosti a slávnosti. Na Slovensku dodnes žije niekoľko rezbárov, drotárov, korytárov, hrnčiarov, košikárov, tkáčov, čipkárov a veľa ďalších umeleckých remeselníkov, ktorí sa snažia zachovávať tradície našich predkov. Tieto remeslá už nie sú také časté a pomaly sa vytrácajú. Preto sme radi, že aspoň takýmto spôsobom môžeme časť z týchto remesiel počas trvania Uličky remesiel priblížiť, vám našim občanom a návštevníkom mesta Prievidza.

Popri umeleckých remeslách mesto vytvorí priestor aj pre novodobých trhovníkov, predajcov cukroviniek, textilu, spotrebného tovaru a hračiek. Vaše ratolesti si búdu môcť pochutnať na sladkostiach, pukancoch, cukrovej vate a ďalších maškrtách. Okrem iného pre ne budú pripravené aj rôzne detské atrakcie. Na vytvorenie dobrej nálady je zabezpečený kvalitný a bohatý kultúrny program, občerstvenie, dobré jedlá a nápoje, ktoré budú dotvárať príjemnú náladu do neskorých nočných hodín.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…