18. Nov 2019 8:52

Týždeň zdravia v MŠ Benického

V Materskej škole P. Benického venujeme neustálu pozornosť zdravému životnému štýlu, o čom svedčí aj vytvorený plán prevencie obezity, realizovanie pohybových a športových aktivít v prírode, množstvo akcií zameraných na zdravú stravu, prevenciu pred chorobami, starostlivosť o chrup a podobne. V mesiaci november každoročne organizujeme Týždeň zdravia. V tomto roku sa konal v termíne 4. – 8.11.2019.

Prvým podujatím v tomto týždni bolo divadelné predstavenie „O vlkovi, ktorý šušlal“ v podaní pani učiteliek Irenky a Moniky. Prečo šušlal, to sa deti dozvedeli od pani doktorky, ktorá vlkovi kontrolovala zuby. Zistila, že vlk si zuby nečistí, má na nich zubný kaz a preto ho bolia. Vlkovi aj deťom teta zubárka vysvetlila, ako sa správne starať o svoj chrup, aby zúbky neboleli.

Počas ďalšej akcie sa deti dozvedeli veľa nových informácií od profesionálneho záchranára uja Miloša, ktorý prišiel do našej materskej školy 6.11. dopoludnia. Deti jeho príbehy o zachraňovaní zranených a chorých ľudí priam hltali. V závere si všetky vyskúšali, ako správne poskytnúť prvú pomoc – zachraňovali plyšových medvedíkov, ktorých ujo Miloš priniesol plnú tašku. Zistili tiež, aké je náročné byť naozajstným záchranárom.

V ďalších dňoch sa deti z Oranžovej a Modrej triedy vybrali na návštevu tety zubárky Mudr. Bujalkovej. Hoci sú to už predškoláci, pred zubárskym kreslom majú niektorí z nich poriadny rešpekt. V zubnej ambulancii sa však obáv úplne zbavili. Pani doktorka im s úsmevom vysvetlila, na čo potrebuje všetky nástroje, každému skontrolovala zúbky a niektoré deti sa mohli zahrať na zubára – skontrolovať zuby svojmu kamarátovi. Za odmenu každý dostal zubnú pastu a omaľovánku.

Neodmysliteľným podujatím v rámci Týždňa zdravia je Malý zdravotník, počas ktorého sa deti hrajú na lekárov a zdravotné sestričky, ošetrujú zranených kamarátov, zopakujú si všetko, čo sa počas týždňa naučili a zapamätali si. Tak tomu bolo aj 7.11.2019. Prvým zraneným bol Jurko, ktorý sa naháňal a rozbil si kolienko. Ďalšou pacientkou bola Hanička, pri páde si poranila lakeť. Potom prišiel do ambulancie Noel s rozbitým nosom, z ktorého mu tiekla krv. Zranených ošetrili pani doktorky Lola, Vivien a Veronika.

Deti si uvedomili, že aj pri hrách a športoch im hrozí nebezpečenstvo úrazu, preto si musia dávať veľký pozor, aby sa nezranili. Ale nielen to, rozšírili si svoje poznatky prostredníctvom rozprávky, pútavého rozprávania záchranára, modelových situácií, do ktorých sa nadšene zapájali.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.