22. Jun 2015 7:50

TJ SOKOL Prievidza organizátorom dvoch júnových džudistických podujatí

Jún sa niesol v znamení poriadania turnajov na domácej pôde. TJ SOKOL Prievidza bol organizátorom hneď dvoch turnajov pre menších i väčších judistov. Prvý turnaj, Turnaj Olympijských nádejí, jeho 4. kolo sme organizovali v sobotu 12.6.2015 v Sokolovni.

Zúčastnilo sa ho takmer 120 judistov zo Žiliny, Martina, Považskej Bystrice, Vrútok, Kysuckého Nového Mesta, Popradu, Bardejova a samozrejme domáca Prievidza. Za prievidzskú TJ SOKOL Prievidza nastúpilo 25 pretekárov v kategóriách mini, mladších, starších žiakov spolu s dorastencami.
Celkovo na štvrtom kole sme získali 8 prvenstiev, 10x 2. miesto a 5x 3. miesto čo je úctihodná bilancia. Toto kolo sme vyhrali a v celkovom hodnotení sme na 3. mieste za Žilinou a Martinom. Turnaj resp. jeho 4. kolo organizujeme pravidelne už od roku 2010, keď v Prievidzi pred tým v ďalekom časovom horizonte sa žiadny turnaj pre judistov neorganizoval. Chceme sa aj naďalej v budúcom roku podielať na organizovaní takýchto akcií a možno aj na organizovaní väčšieho turnaja, to však ukáže až budúcnosť ale nebránime sa tomu. Druhý júnový turnaj bol určený len pre najmenších judistov, pre kategóriu mini žiakov teda detičky od 6 do 10 rokov. Minulý rok to bol prvý ročník, ktorý sa vydaril a nedalo nám opäť pokračovať a usporiadať jeho druhý ročník opäť pod názvom Pohár primátorky mesta Prievidza, Krajský pohár mini žiakov družstiev.
Ako vyplýva už z názvu, jednalo sa o turnaj družstiev čo bola aj prvotná myšlienka tohto turnaja, keďže v tejto kategórii nemajú najmenší turnaj v družstvách. Cieľom bolo začleniť malých džudistov do družstiev, zápasiť v tréningovej atmosfére bez veľkého psychického vypätia a stresu, keďže sa jedná často krát o začínajúcich pretekárov. Taktiež sa nám výborne osvedčili starších chlapci, ktorí na oboch turnajoch pôsobili v úlohách rozhodcov, časomeračov či administrátorov súťaže.
Turnaj družstiev sa konal opäť v našej Sokolovni na domácej pôde v piatok 19.6.2015. Postavili sme dve družstvá a to družstvo A a družstvo B. Ďalej sa zúčastnili turnaja družstvá malých džudistov z Martina, Považskej Bystrice, Dubnice nad Váhom a Kysuckého Nového Mesta, teda celkovo 6 družstiev. Odzápasilo sa 15 stretnutí družstiev čo tvorilo 90 zápasov. Nakoniec vzhľadom na cieľ turnaja a vekové zloženie čakala za ich odhodlanie a bojovnosť odmena v podobe diplomu a pohára pre každého.
Ďakujem opäť za vynikajúcu reprezentáciu klubu a mesta Prievidza, zúčastneným poslancom mesta Prievidza, za ich osobnú návštevu a podporu, pánovi Júliusovi Uríkovi a Ing. Ľubošovi Jelačičovi a zvlášť mestu Prievidza, jej orgánu a to komisii športu, mládeže a voľnočasových aktivít za finančnú podporu turnaja družstiev O Pohár primátorky mesta Prievidza, Krajský pohár mini žiakov družstiev sumou vo výške 150,- Eur. Na záver patrí poďakovanie všetkým, podotýkam všetkým, ktorí prispeli akokoľvek k organizácii turnajov lebo bez podpory a zázemia sa organizovať športové podujatia nedá.

Výsledky našich na turnajoch:
Turnaj Olympijských nádejí 12.6.2015 – Sokolovňa Prievidza:

1. miesto: Matúš OLLER, Adam SADLOŇ, Matúš MATIAŠ, Jaroslav PÍŠ, Mário KLOPAN, Nikolas KARÁSEK, Peter VOLKOV, Adam KIEPEŠ
2. miesto: Viktor KOŠŤÁL, Nicolas HOMOLA, Filip MRENA, Adrián KURBEL, Miloš OLLER, Júlia ŠVECOVÁ, Alex GULÁŠ, Laura SÝKOROVÁ, Denis ŠKULTÉTY, David HABARA
3. miesto: Karolínka RADIČOVÁ, Radovan GULÁŠ, Daniel DIKO, Matúš KLOPAN, Ľubomír CHOLEVA

O Pohár primátorky mesta Prievidza, Krajský pohár mini žiakov družstiev 19.6.2015 – Sokolovňa Prievidza:
1. miesto: TJ SOKOL Prievidza – A: Radovan GULÁŠ, Matúš OLLER, Viktor KOŠŤÁL, Nicolas HOMOLA, Adam SADLOŇ, Matúš MATIAŠ
2. miesto: Judo San Kysucké Nové Mesto
3. miesto: JC ZŤS Martin
4. miesto: JC Sparta Považská Bystrica
5. miesto: JC Dubnica nad Váhom
6. miesto: TJ SOKOL Prievidza – B: Karolínka RADIČOVÁ, Miroslav ĎURKECH, Kristínka JANISOVÁ, Daniel DIKO, Filip MRENA

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.