13. Feb 2017 12:59

Študenti na veľtrhu cestovného ruchu

Študenti Obchodnej akadémie Prievidza v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu navštívili veľtrh cestovného ruchu Slovakiatour 2017.

V rámci voliteľného predmetu „Podnikanie v cestovnom ruchu“ sme sa 27. januára zúčastnili exkurzie do Bratislavy.
Cieľom bol veľtrh cestovného ruchu Slovakiatour 2017, NR SR a výstava Pasáž.
Išli sme ranným vlakom. Z Prievidze 04.42. Wau. Vstávali sme o tretej!
Zastávka prvá – Národná rada Slovenskej republiky. Základné informácie o tejto významnej budove, prehliadka priestorov, debata s pracovníkom NR.
Zastávka druhá – Galéria mesta Bratislava v stála výstava Pasáž. Autor uznávaný slovenský umelec Matej Krén. Steny miestnosti boli vytvorené z kníh a zrkadiel. Bola to jedna miestnosť plná kníh, ktoré sa odrážali od zrkadiel a vytvárali ilúziu. Pre niekoho to mohol byť skľúčujúci pohľad, no pre mňa to bola pastva pre oči. Toľko kníh pokope. Veľmi interesantné! Choďte sa pozrieť (http://www.matejkren.cz/cs/passage/domino-forum-38-04.php ).
A tretia zastávka – hlavný cieľ našej cesty – veľtrh ITF Slovakiatour. Je najväčším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v regióne strednej Európy. Boli prezentované portfólia cestovných kancelárií, ako aj turistické informácie sprostredkované zahraničnými centrálami krajín. Súčasťou ITF Slovakiatour 2017 bola aj výstava poľovníctvo a oddych (24 výstava), welness a fitness (9 výstava) a gastronómia (24 ročník). 350 vystavovateľov z Bosny a Hercegoviny, Brazílie, Bulharska, Českej republiky, Čiernej hory, Číny, Kuby, Španielska … Slovensko bolo na veľtrhu zastúpené všetkými regiónmi. Veľtrh nám, žiakom obchodnej akadémie a predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu, bol inšpiráciou pre našu prácu v cestovnom ruchu.
Koniec dňa sme zakončili návštevou OC a ponáhľali sa na vlak domov. Tu sme zhodou okolností stretli predsedu NRSR Andreja Danka :o)
Piatok v Bratislave bol príjemným dňom.

Ivona Adamcová, Kristína Majtenyiová
OA Prievidza

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.