13. Jul 2016 11:53

Slovenskí výrobcovia sa môžu propagovať bezplatne

Obyvatelia majú možnosť predať svoje prebytky prostredníctvom internetu. Registráciu môžu vykonať bezplatne na www.slovenskyvyrobca.sk v kategórii „Prebytky občanov miest a obcí Slovenska“.Táto možnosť pre občanov je bezplatná celoročne.Koncepia stánky je orientovaná na zvýšenie obratu zaregistrovaných slovenských firiem, živnostníkov, remeselníkov a poskytovateľov služieb.

Takmer v každej obci ľudia niečo pestujú alebo chovajú. Pri tejto práci vznikajú aj prebytky, ktoré by radi ponúkli na predaj. Finančná situácia na Slovensku nie je veľmi priaznivá. Slovenským výrobcom sa často urodí väčšie množstvo napríklad čerešní. Majiteľ čerešne spotrebuje z úrody minimálnu časť. Zostatok prezreje a popadá nevyužitý na zem. Dôvod nevyužitia môže byť napríklad, vyšší vek občana /preto sa úroda nepozbiera/, majiteľ nevie komu a ako prebytok úrody predať. Majiteľ prebytku úrody nemá peniaze na inzeráty alebo sa mu to finančne nevyplatí. Iný príklad. V lete sliepky nesú vo zvýšenej miere vajíčka. Toto množstvo jedna domácnosť nedokáže spotrebovať, preto vzniknú znovu prebytky. Pochopiteľne dôvodov môže byť viac čo závisí na konkrétnej osobe.

Prevádzkovátelia portálu Slovenský výrobca ponúkajú túto možnosť zdarma z dôvodu, že pre jednotlivých občanov je predávať prebytky príliš prácne a nákladné. Je preto výhodné ak občan svoje prebytky pripraví doma a doma aj predá. Prípadne zvolí formu samo zberu. V niektorých prípadoch je pre ľudí prezentovať svoje prebytky na internete aj nedostupné.

Viac informácií na: http://www.slovenskyvyrobca.sk/

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.