3. Oct 2013 11:39

Slovenské filmobranie v Prievidzi už po siedmykrát uvedie kvalitné slovenské filmy

V Kine Baník sa tak ako každý rok v tomto období uskutoční už siedmy ročník Slovenského filmobrania – festivalu vynikajúcich slovenských filmov za účasti ich tvorcov. Festival prinesie tento rok viac filmových dní vo viacerých tematických blokoch.

Siedmy ročník Slovenského filmobrania sa začína 15. októbra 2013 o 18.30 h a je venovaný pocte herečke Jane Plichtovej. Za jej osobnej účasti sa bude premietať film Sladké hry minulého leta.

Druhý deň – Večer s režišérom Vladom Balcom, ktorý nás prevedie filmom Postoj a tromi krátkometrážnymi filmami: Homo imunis, Môžeš a Tri tony šťastia.

Tretí deň bude patriť novému slovenskému filmu Nový život, ktorý uvedie estetik a filozof Peter Michalovič a generálny riaditeľ Slovenského filmového ústavu.

V posledný deň podujatia si zaspomíname na Deža Ursinyho. Významného bigbítového a artrockového hudobníka, skladateľa a speváka, ktorý sa profesionálne venoval dokumentárnej filmovej tvorbe, kde sa uplatnil ako režisér, dramaturg, scenárista, autor námetov a filmovej hudby. Pripomenieme si ho prostredníctvom filmu Času je málo a voda stúpa a dvomi krátkometrážnymi filmami Sanitárovci a Gajdoš Antalík. Filmy uvedú jeho dlhoroční priatelia a spolupracovníci Ivo Brachtl a Marián Urban. Po skončení filmových projekcií zahrá syn Deža Ursinyho – Jakub Ursiny – najkrajšie piesne svojho otca.

Podujatie organizujú Slovenský filmový ústav, Asociácia slovenských filmový klubov, Filmový klub FK ’93 Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…