9. Oct 2015 10:45

Slovenské filmobranie v Prievidzi už po deviaty krát uvedie kvalitné slovenské filmy

Aj tento rok sa môžete tešiť na ďalší, už deviaty, ročník Slovenského filmobrania – festivalu vynikajúcich slovenských filmov za účasti ich tvorcov. Festival prinesie tento rok 4 filmové dni vo viacerých tematických blokoch od 20. do 23. októbra 2015 vždy o 18.00 h v priestoroch Divadelnej sály Domu kultúry v Prievidzi.

Prvý večer sa bude venovať „Zabudnutým filmom“. Z tejto kategórie sme pre vás pripravili vedecko-fantastický horor – Upír z Feratu od režiséra Juraja Herzu. Pred filmom vystúpi gitarový virtuóz, René Lacko!

Počas druhého večera pod názvom Netradičný žáner – horor si nenechajte ujsť film Zlo v réžii Petra Bebjaka. S hudobným sprievodom Reného Lacka.

Tretí večer bude patriť súčasnému slovenskému filmu – V tichu. Jedná sa o citlivý, komorný príbeh o pohnutých osudoch výnimočných židovských hudobníkov počas holokaustu. Film uvedie prievidzský spevácky zbor Rozkvet.

Posledný večer podujatia sa bude niesť v znamení pocty hercovi Júliusovi Satinskému a filmu Kruté radosti, spod režisérskej taktovky Juraja Nvotu, ktorý ho aj osobne uvedie spolu s producentom Marianom Urbanom. Pred filmom vystúpi Tanečný súbor Mimikry.

Digitalizáciu kinosály Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi finančne podporil Audiovizuálny fond a veríme, že sa to odrazí aj na vašom zážitku z jednotlivých filmov.

Podujatie organizujú Slovenský filmový ústav, Asociácia slovenských filmový klubov, Filmový klub FK ’93 Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.