27. Apr 2015 10:17

Skauti a skautky oslávili sviatok svojho patróna

Patrónom skautiek a skautov je svätý Juraj. Do osláv sviatku tohto svätca sa zapojili aj skauti a skautky v Prievidzi. V piatok 24. apríla vyrazili do bežného dňa so skautskou šatkou na krku. V sobotu 25. apríla pripravili staršie skautky pre mladších pretek Skautská všestrannosť a slávnostný táborový oheň.

Skautky a skauti na celom svete oslavujú sviatok svätého Juraj, patróna skautov. Pridali sa k nim aj skauti a skautky zo 14. zboru Prievidza, ktorí ozvláštnili sviatočný deň tým, že v piatok 24. apríla doplnili svoje oblečenie o skautskú šatku. Hlavne s cieľom zviditeľniť skauting a jeho ideály ju nosili po celý deň – na ulici, v škole, v zamestnaní, či v autobuse.

V sobotu 25. apríla oslavy pokračovali pretekom Skautská všestrannosť. Ten pre mladšie deti, včielky a vĺčatá, pripravili prievidzské skautky. „Približne 25 detí sa rozdelilo do tímov a absolvovali trasu, na ktorej využili skautské zručnosti. To, čo sa počas roka naučili, využili napríklad pri viazaní uzlov, zakladaní ohňa, odhadovaní vzdialeností, či spoznávaní listov a stromov,“ hovorí Alojz Vlčko, vodca prievidzského skautského zboru.

Popoludní bol pripravený tradičný slávnostný program, ktorý sa začal svätou omšou v prírode a pokračoval skautským táborákom. Podľa skautských zvyklostí táborák zapálili štyrmi fakľami, ktoré odpálili zo štyroch svetových strán ohne symbolizujúce čnosti pravdy, sily, krásy a lásky. Príjemný deň v prírode uzavrel zábavný program a hry pre deti.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.