16. Sep 2019 7:43

Sezóna ukončená výhrou – Valčianska Dolina Beast

V sobotu 7.9. sa členovia Spartan Training Group Prievidza zúčastnili tento rok posledného preteku na Slovensku kategórie Spartan Race Beast vo Valčianskej Doline. Bol to najdlhší pretek zo základnej série s dĺžkou 22,3km a prevýšením 1300m. Počasie vyšlo excelentne a príroda v tomto prostredí bola očarujúca, aj preto je patrí táto lokalita medzi obľúbené v našej skupine. Celkovo sa na štart postavilo 25 členov STG Prievidza, kde viacerí štartovali kategóriu AGE Group alebo OPEN, kde pretekali ako jednotlivci.

Trať sa skladala z množstva stúpaní, častokrát sa išlo po štyroch, taktiež s vodou a vodnými prekážkami organizátori vôbec nešetrili. Prvý pretekár od nás s najrýchlejším časom sa stal Tomáš Ďurta s časom 3:13, postupne ho nasledovali Jaroslav Goberschitz, Tomáš Gatial a Tibor Pipíška. Najmä vďaka týmto naším rýchlikom sa nám podarilo dokončiť úžasnú sezónu a vyhrali sme aj najdlhší pretek v sezóne 2019 v konkurencii 71 tímov.

Medzi jednotlivcami nás potešila naša Zuzka Nagyová, ktorá s časom 3:50 obsadila 3.miesto v kategórii OPEN ženy.

Samozrejme veľké poďakovanie patrí všetkým Vám fanúšikom, ktorí ste stáli pri trati a keď ste videli naše zelené dresy podporovali ste nás a to nám vždy pridá kopu energie. Veľmi nás teší tiež podpora mesta Prievidza, skvelého tréningového centra RM Sport Resort, kde môžeme trénovať všetky prekážky a poskytujú nám tie najlepšie podmienky pre zlepšovanie výkonu a sily.

Aj vďaka týmto všetkým skvelým ľudom sa naša skupina tento rok jednoznačne stala najlepšou, najrýchlejšou a najznámejšou skupinou na Slovensku. Poďakovať musíme aj členom našej skupiny Spartan waraining Group lebo iba na základe Vás sme tam kde sme. Vzájomná podpora, motivácia, ochota z nás tvorí niečo ako veľkú rodinu, kde si vždy vieme pomôcť. Vždy je to o ľudoch a budeme sa snažiť o to, aby to bolo ďalšiu sezónu ešte gradovalo. Preto ak si rovnakého názoru zdieľaj tento príspevok a ukáž všetkým priateľom, že keď sa spoja ľudia s rovnakým záujmom dokážu aj nemožné !

Sezóna 2019 Spartan Training Group Prievidza:
Slovenský Raj Winter Sprint (2.miesto)
Pezinok Sprint (1.miesto)
Zakopane Sprint (2.miesto)
Kubínska Hoľa Super (1.miesto)
Valčianska Doline Beast (1.miesto)

text: STG Prievidza

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…