23. Aug 2018 7:17

Prievidzké hody v Dennom centre Bôbar

Hody v meste Prievidza majú bohatú tradíciu, ale aj aktuálnu prítomnosť. Sú vzácnou príležitosťou na stretnutia priateľov, príbuzných , rodiny, ale sú aj významnou príležitosťou na upevňovanie lokálnej hrdosti a povedomia obyvateľov mesta. Upevňujú sa spoločenské kontakty, nadväzujú sa nové priateľstvá i známosti.

Výbor ZO JDS 07 a Denné centrum Bôbar pozval na túto našu tradičnú udalosť všetkých svojich členov a samozrejme zástupcov mesta a mestskej samosprávy. Zavítali medzi nás zástupca primátorky JUDr. Ing. Ľuboš Maxina PhD. s prednostom MsÚ MVDr. Norbertom Turanovičom, zástupcovia mestského zastupiteľstva a mestského úradu . Po príhovore nášho predsedu Jaroslava Franca a príhovoroch hostí sa rozprúdila živá debata, spev a tanec. Počasie nám prialo a dobrá nálada nechýbala.

Hody sú spojené s hostinou a hodovaním, preto sa každá gazdiná snažila uctiť si hostí tým najlepším pokrmom. Okrem jedla , ktoré pripravili členky výboru , napiekli naše milé seniorky tradičné makové, orechové, tvarohové koláče, posúchy, či pagáče a iné dobroty, špeciálne nachystané na túto príležitosť. Pokrmy sme zapíjali pohárom dobrého vína, pivkom ale aj inými nápojmi, ktorými si naši členovia idividuálne doniesli.

Hodová zábava sa nemohla zaobísť bez muziky, nám do spevu a tanca hralo Duo bratrancov Čertíkovcov.

Text a foto : Ing. Eva Špetková Bucáková + MsÚ

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…