22. Apr 2014 8:56

Prievidza spieva 2014

Pravidelne - každé dva roky – sa naše mesto stáva hostiteľom medzinárodného festivalu speváckych zborov Prievidza spieva, ktorá má svoj významný kredit nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Vznik tejto tradície podnietila spomienka na zakladateľku a zbormajsterku DSZ Úsmev pani učiteľku Magdalénu Orlíkovú.
Vyhlasovateľom festivalu je mesto Prievidza a hlavným organizátorom Základná umelecká škola Ladislava Stančeka v Prievidzi.

História tohto festivalu sa začala písať v r. 1992.Okrem pravidelne spievajúcich zborov nášho regiónu, sa počas histórie prehliadky zúčastnilo 42 hosťujúcich zborov, čo predstavuje viac ako 1670 účinkujúcich. Prehliadku svojím spevom obohatili nielen zbory zo Slovenska ( Banská Bystrica, Bojnice, Bratislava, Banská Bystrica, Handlová, Humenné, Kanianka, Košice, Lipany, Nitrianske Pravno, Nitrianske Rudno, Poprad, Spišská Nová Ves, Trenčín, Žilina), ale aj zo zahraničia – Česká republika, Bulharsko, Estónsko, Poľsko, Slovinsko, Rusko, Francúzsko, Bielorusko, Srbsko a Maďarsko. Slávnostnú atmosféru festivalu umocňuje aj spolupráca so Školským orchestrom ZUŠ Ladislava Stančeka Prievidza.

Medzi vzácnych hostí patrili a patria Prof. PaedDr. Eva Michalová CSc., Dr. Štefan Klimo a hudobní skladatelia – Zdenko Mikula, Juraj Hatrík, Belo Felix, Igor Bázlik a mnohí ďalší.
Festival tvoria koncerty – Otvárací, Sakrálny a záverečný koncert – Zbory zborom.

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.